Nowy katalog Ikei już w Polsce

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Monika Kaczyńska

Nowy katalog Ikei już w Polsce

Monika Kaczyńska

Ikea z Poznania dostarczy meble i akcesoria kupującym przez Internet ze Szczecina i Zielonej Góry. To tylko jedna z nowości, które proponuje firma.

Nowy katalog, większa dostępność mebli i akcesoriów oraz nowy kierunek sprzedaży to nowości, które przygotowała Ikea na tegoroczną jesień.

Przede wszystkim powody do radości mają mieszkańcy Szczecina i Zielonej Góry. Mogą oni liczyć na dostawę mebli wraz z wniesieniem do mieszkania.

- Szczecin i Zielona Góra to wyjątkowe lokalizacje dla naszego sklepu. Poza Poznaniem, to właśnie stamtąd pochodzą nasi najwierniejsi klienci. Dlatego dla mieszkańców tych dwóch miast ustaliliśmy wyjątkowe warunki transportu z wniesieniem. Koszt transportu do Szczecina i Zielonej Góry zaczyna się już od 49 złotych - mówi Karol Barcal, dyrektor sklepu Ikea Poznań. - Cena wyjściowa obejmuje zakupy do 50 kilogramów. Wydaje się niewiele? W tej cenie można przewieźć sporą część wyposażenie wnętrza z naszej katalogowej okładki! - podkreśla.

Jak dodaje Katarzyna Dutkiewicz, kierownik ds. marketingu Ikea Poznań, tej jesieni katalogi trafią nie tylko do domów i mieszkań w Poznaniu, ale także właśnie w Szczecinie i Zielonej Górze.

Łącznie Ikea na całym świecie wydaje 203 mln egzemplarzy swojego katalogu. Do Polaków trafia ich 6 milionów. Tematem przewodnim wydanego właśnie katalogu jest pokój dzienny, a co za tym idzie wspólne spędzanie czasu.

Podczas poznańskiej konferencji prezentującej nowości w Ikea uczestnicy zostali podzieleni na trzy zespoły, których zadaniem było zaprojektowanie pomieszczeń wymagających remontu w jednej z trzech organizacji: Fundacji Motylarnia z Poznania, Stowarzyszeniu POLI-TES ze Szczecina oraz Stowarzyszeniu Damy Radę z Zielonej Góry.

Organizacje wskazały w swoich siedzibach miejsca, które chciałyby zmienić. Zadaniem uczestników konferencji było zaaranżowanie na przygotowanej makiecie, oddającej rzeczywisty układ pomieszczenia, jego układu, tak by najlepiej odpowiadało potrzebom organizacji. Zespoły mogły wykorzystać wybrane elementy z asortymentu Ikea. Projekty oceniane były pod kątem kreatywności, wykorzystania produktów i dopasowania do potrzeb organizacji.

Wygrał projekt grupy projektującej dla Stowarzyszenia Damy Radę z Zielonej Góry. Do końca listopada Ikea Poznań wyremontuje i urządzi przestrzeń, która była przedmiotem prac.

Pozostałe dwa stowarzyszenia otrzymały karty upominkowe do Ikea o wartości trzech tysięcy złotych. Wsparcie to ma pomóc organizacjom w zrobieniu miejsca na wspólne spędzanie czasu, naukę i odpoczynek.

Monika Kaczyńska

Dziennikarka, redaktorka Przez ponad dwie dekady pracy w Polskapress publikowałam na wszystkich stronach (łącznie ze sportowymi). Od początku swojej kariery buduję, remontuję, urządzam i jestem w tym prawie tak dobra, jak pewna znana sieciówka. Nie obce są mi problemy gospodarki (także rolnictwa) i przyrody. Gdy zmęczą mnie dane i liczby – przyglądam się ludziom. Po godzinach – robię właściwie to samo, z tą różnicą, że zamiast pisać – czytam. I rozpieszczam kota.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.