Nowe baseny na Fali będą wcześniej

Czytaj dalej
Iwona Jędrzejczyk

Nowe baseny na Fali będą wcześniej

Iwona Jędrzejczyk

Będzie siłownia i miejsce do zabaw dla dzieci, zbudowane z dawnego statku. Pod dachem aquaparku z kolei nowe oświetlenie i lampy zabijające bakterie.

Wszystko wskazuje na to, że nie pod koniec lipca przyszłego roku, ale na początku maja będą gotowe dwa powstające nowe baseny w Aquaparku Fala. Chodzi o kryty basen pływacki o wymiarach 25 m na 12,9 m i głębokości 1,35 m, z pięcioma torami o szerokości 2,5 m oraz basen rekreacyjny zewnętrzny o powierzchni 351 m kw. i głębokości 1,3 m z leżakami i siedziskami do masażu, biczami wodnymi oraz dyszami do masażu pleców i nóg. Jeśliby się rzeczywiście, zgodnie z deklaracjami wykonawcy, udało przyspieszyć termin realizacji inwestycji, oznaczałoby to, że basen podchmurką byłby dostępny nie tylko przez połowę, ale przez cały przyszłoroczny sezon letni. Prace na budowie idą obecnie pełną parą.

- Basen zewnętrzny ma już wybudowane dno - mówi Andrzej Pirek, prezes zarządu spółki zarządzającej obiektem przyal. Unii Lubelskiej. - Z kolei w basenie krytym powstało podbasenie i są montowane słupy konstrukcyjne. Powstający basen sportowy zostanie połączony z istniejącą halą basenową przed zimą.

Zmian na Fali, choć drobniejszych, należy spodziewać się jeszcze w tym roku. W czerwcu zostanie uruchomiony, przeniesiony na tzw. część leśną, plac zabaw dla dzieci i boisko do siatkówki plażowej. Będzie też miejsce do zabaw dla maluchów, zbudowane z wykorzystaniem elementów drewnianego statku, który był ozdobą dawnej restauracji w holu wejściowym. W tym roku również, na części leśnej, powstanie siłownia pod chmurką, składająca się z 14 urządzeń. W części wewnętrznej będzie z kolei wymieniane oświetlenie, z obecnego halogenowego, które oślepia kąpiących się, na nowe, ledowe.

Na wszystkich basenach (również zewnętrznych) zostaną zainstalowane specjalne lampy UV, które zabijają bakterie, a więc poprawią jakość wody.

Iwona Jędrzejczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.