Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Nikt go nie powstrzymał. Bezsilność ofiary, czyli o tym, jak żołnierz znęcał się nad 11-latką i unikał kary

Czytaj dalej
Fot. 123RF
Maria Mazurek

Nikt go nie powstrzymał. Bezsilność ofiary, czyli o tym, jak żołnierz znęcał się nad 11-latką i unikał kary

Maria Mazurek

Tata 11-letniej Sylwii przynosi na policję wydruk internetowych rozmów między córką a Danielem R. Zakreśla fragmenty, w których mężczyzna namawia dziewczynkę do przesłania nagich zdjęć i te, w których potem szantażuje ją, że je upubliczni. Ojciec błaga policjantów: zróbcie z tym coś, zanim będzie za późno. Śledczy, jak twierdzi ojciec, nie widzą jednak winy w mężczyźnie, a w... dziewczynce, która trafia przed sąd rodzinny w Krakowie, oskarżona o niemoralne zachowanie.

Kilka miesięcy później rzeczywiście jest już za późno: Daniel R., świeżo zaprzysiężony żołnierz, uprawia seks z Sylwią i drugą nieletnią dziewczynką. - Jak działa to państwo? - pyta ojciec.

Półtora roku. Tyle ciągnie się walka Krzysztofa (imiona jego i córki zostały zmienione): o zdrowie swojego dziecka i o sprawiedliwość.

O zdrowie dziecka, bo to, co się stało, odcisnęło silne piętno na psychice Sylwii. Próby samobójcze, samookaleczanie, depresja, problemy w szkole, szpital psychiatryczny, terapia, leki.

O sprawiedliwość, bo tej - zdaniem ojca - zabrakło na każdym etapie tej sprawy: najpierw śledczy zignorowali zagrożenie. Potem, gdy doszło już do najgorszego, a świeżo zaprzysiężony żołnierz w końcu stanął przed sądem, wymiar sprawiedliwości potraktował go, według Krzysztofa, wyjątkowo łagodnie.

2,5 roku więzienia, na jakie został skazany przestępca, to najniższy wymiar kary.

Sąd uznał za to, że należy bliżej przyjrzeć się sytuacji w domu dziewczynki. Podobno tylko na podstawie słów Daniela R., który powiedział przed sądem, że ojciec bije Sylwię. Prokuratura prowadzi teraz osobne postępowanie w tej sprawie.

Absurd, powtarza ojciec.

Czytaj więcej:

 • Mężczyzna nakłaniał dziewczynkę do samobójstwa. Poniżał, manipulował, uzależniał od siebie...
 • "12-latka nie wylogowała się z facebooka. Ojciec przeczytał jej korespondencję z dorosłym mężczyzną. Był przerażony"
Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Maria Mazurek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dzienniklodzki.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.