Niepolitycznie: Rozgrywający Tomaszewski

Czytaj dalej
Marcin Darda

Niepolitycznie: Rozgrywający Tomaszewski

Marcin Darda

Nie ma wciąż oficjalnych wieści na temat tego czy Chińczycy po odwołaniu przetargu rzeczywiście dali sobie spokój z zainwestowaniem w terminal kolejowy w Łodzi, czy nie. Tego wciąż nie wiadomo, wiadomo natomiast po całej tej aferze, że łódzcy radni PiS nie wiedzą co się dzieje w ich własnej partii.

Niepolitycznie: Rozgrywający Tomaszewski

Ja wiem, że „hierarchia partyjna”, wiem, że „trzeba znać swoje miejsce w szeregu”, i właśnie dlatego tak mnie rozbawiła sekwencja zdarzeń po stronie po PiS w tej „chińsko-polskiej aferze przeładunkowej”.

Otóż widzę w jednej z telewizji dwóch radnych PiS, którzy odmawiają komentarza i odsyłają dziennikarzy z pytaniami do Agencji Mienia Wojskowego. Afera bowiem polega na tym, że jest była jednostka wojskowa przy ul. Pryncypalnej, którą chcą kupić Chińczycy i zbudować tam terminal kolejowy. Tyle że AMW odwołała przetarg, a według Gazety Wyborczej oznacza to wycofanie się z inwestycji, czemu winien jest nadzorca AMW, minister Antoni Macierewicz, bo zanim ministrem został, w Kanadzie opowiadał, że ta inwestycja to spisek przeciw Polsce. Jednak AMW w informowaniu mediów wyręczył radny Włodzimierz Tomaszewski twierdząc, że to za przyczyną jego interwencji odwołano przetarg, bo był nieograniczony i mógł się po grunty przy Pryncypalnej zgłosić każdy, kogo tylko stać i przebić Chińczyków. A następny przetarg ma być łączony, dlatego Macierewiczowi trzeba dziękować, miast oczerniać. Tu oczywiście jest pytanie o brak wyobraźni i „fachowość” specjalistów z AMW, którzy nie wzięli pod uwagę tej nieograniczoności przetargu i marnują kolejne miesiące. Ale mnie ze śmiechu sponiewierało co innego.

Tomaszewski nawet nie należy do PiS, ba, w zeszłym roku pozbawiono go fotela wiceszefa klubu. Groteskowy to twór ten PiS, skoro takie wpływy ma w nim ktoś z zewnątrz i - być może nieintencjonalnie ale jednak - rozgrywa kolegów radnych z klubu PiS.

Marcin Darda

Dziennikarz Dziennika Łódzkiego. Najważniejsze informacje ze świata polityki, samorządów i partii politycznych Łodzi i regionu łódzkiego. Informacje zdobywam sam, zazwyczaj takie, którymi władza nie chciałaby się chwalić na konferencjach prasowych.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.