Niepolitycznie: "Dobra zmiana" "dobrej zmiany"

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapala
Marcin Darda

Niepolitycznie: "Dobra zmiana" "dobrej zmiany"

Marcin Darda

Napiszę to jeszcze raz: PO i PSL przez 8 lat w zatrudnianiu koleżków na publicznych posadach doszły do absolutnie perfekcyjnej bezczelności. Ale PiS w tej dyscyplinie rozmachem wyprzedziło ich już w pierwszym roku, co zresztą musiało „zaimponować” nawet największym cwaniakom z PO i PSL.

Niepolitycznie: "Dobra zmiana" "dobrej zmiany"
Marcin Darda

Rząd PiS nie jest jeszcze nawet na półmetku kadencji, a już zaczyna wycinać swoich, robiąc „dobrą zmianę” własnej „dobrej zmianie”. Przykład z ostatnich dni: łódzki radny PiS Kamil Jeziorski został kierownikiem w łódzkim okręgu dystrybucyjnym podlegającej ministrowi infrastruktury Poczcie Polskiej, kilka miesięcy po tym, jak stracił posadę szefa spółki ciepłowniczej w Zduńskiej Woli, bo usunięto tam PiS z koalicji. Wtajemniczeni powiadają, że niebawem Jeziorski zostanie dyrektorem regionu dystrybucji PP, czyli wygryzie Wojciecha Łaszkiewicza, też dyrektora, który nim został w wyniku „dobrej zmiany”. Tyle, że Jeziorski jest z PiS, a Łaszkiewicz tylko korzystał z gościnności list wyborczych PiS, jako członek ZCh-N.

Gdyby ta zmiana stała się faktem, to Jeziorski, prawnik i historyk z pasją ciepłowniczą (wciąż jest członkiem rad nadzorczych ciepłowni w Legnicy i KGHM Energetyka), zastąpi na poczcie stomatologa, który był wiceprezesem łódzkiego lotniska. Cóż, nie wykluczam, że obaj są utalentowani w zawodach poza swoim wykształceniem, tylko dlaczego trzeba te ich talenty testować akurat na posadach publicznych...

Donald Tusk też podobnie rozprowadzał swoich z PO i jest na to nawet wytłumaczenie. W 2007 r. odbijał władzę z rąk PiS także pod hasłem „dobrej zmiany”.

Marcin Darda

Dziennikarz Dziennika Łódzkiego. Najważniejsze informacje ze świata polityki, samorządów i partii politycznych Łodzi i regionu łódzkiego. Informacje zdobywam sam, zazwyczaj takie, którymi władza nie chciałaby się chwalić na konferencjach prasowych.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.