Sławomir Bobbe

Niedokończone inwestycje straszą w samym sercu Bydgoszczy

Parę lat temu nieruchomość przy św. Trójcy zmieniła właściciela. Na razie ta zmiana nie poskutkowała budową hotelu. Baner reklamuje jednak dalej powstanie Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz Parę lat temu nieruchomość przy św. Trójcy zmieniła właściciela. Na razie ta zmiana nie poskutkowała budową hotelu. Baner reklamuje jednak dalej powstanie w tym miejscu obiektu znanej sieci hotelowej.
Sławomir Bobbe

Rozgrzebane inwestycje w centrum irytują, ale wiele jest miejsc nieoczywistych, w których pojawiają się inwestorzy gwarantujący odpowiednią jakość.

Centrum miasta pięknieje, a prace przy modernizacji budynku Teatru Kameralnego, hali targowej niegdyś należącej do Społem czy Młynach Rothera tylko ten stan rzeczy utrwalą. Ciągle jednak nie brakuje miejsc, które szpecą okolicę i na dobrą sprawę nie wiadomo, kiedy to się zmieni.

Front do restauracji

Tak było chociażby z najbardziej zaniedbaną kamienicą przy ulicy Długiej 42 , która psuje wizerunek ulicy i wygląda, jakby miała się zawalić (tablice ostrzegawcze informujące o tym, że jest przeznaczony do rozbiórki tylko to wrażenie potwierdzają). Jest jednak szansa, że wkrótce się to zmieni.

- W przypadku kamienicy przy ulicy Długiej 42 nowy inwestor zarządza nieruchomością od ubiegłego roku i ma świadomość, że ściana frontowa od strony ulicy musi zostać odrestaurowana. Funkcja budynku nie została jeszcze określona - informuje Marta Stachowiak, rzecznik prezydenta Bydgoszczy.

W przypadku kamienicy przy ulicy Długiej 42 nowy inwestor zarządza nieruchomością od ubiegłego roku i ma świadomość, że ściana frontowa od strony ulicy musi zostać odrestaurowana. Funkcja budynku nie została jeszcze określona

Przeczytaj dalszą część artykułu.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.