Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Nie kładźmy Bożego Narodzenia między prezentem, makowcem i nową garsonką

Czytaj dalej
Fot. arch. prywatne
Krystyna Trzupek

Nie kładźmy Bożego Narodzenia między prezentem, makowcem i nową garsonką

Krystyna Trzupek

Ojciec Łukasz Buksa, franciszkanin, duszpasterz młodzieży, rekolekcjonista, autor tekstów, wokalista, instruktor snowboardu. Niedawno gościł na spotkaniu ewangelizacyjnym w Laskowej.

Wierzy Ojciec w cuda?

Wierzę, jestem księdzem i wierzę. Cuda to nie jest łaska zarezerwowana tylko dla niektórych. Każdy, kto otworzy się na działanie Pana Boga, takich cudów doświadczy.

Gdyby dziś narodził się Jezus, i gdyby nam, współczesnym objawił się Anioł zwiastując Dobrą Nowinę. Uwierzylibyśmy…? Czy popukali się w czoło? Podziwiam tych pasterzy, bo oni ,,poszli z pośpiechem”...

Za czasów Jezusa było również podobnie jak dzisiaj. Dziś też byłyby osoby, które jak pasterze pobiegłyby do szopy z zachwytem, śpiewając Gloria in excelsis Deo, byliby też ludzie sceptyczni, którzy zastanawialiby się, czy to jest na pewno realne, czy to się na pewno wydarzyło, i byliby tacy, którzy by w ogóle nie poszli. Ale to pytanie rodzi inną odpowiedź, mianowicie, że każdy z nas może być takim Aniołem Bożego Narodzenia, którego Bóg użyje, by powiedzieć o tym cudzie drugiemu człowiekowi. I wtedy będziemy mogli powiedzieć: ,,Ej! To przeze mnie się Chrystus narodził!”

Moim zdaniem dawniej jednak łatwiej było wierzyć. Wtedy, co druga osoba miała widzenia i nikogo to nie dziwiło. Podejrzewam, że dziś szpitale psychiatryczne byłyby przepełnione...

W pozostałej części tekstu przeczytasz:

 • Czy ksiądz był świadkiem cudu?
 • Jakich cudów doświadczamy na co dzień?
Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Krystyna Trzupek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dzienniklodzki.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.