Nie ignoruj migreny! Poznaj sposoby radzenia sobie z bólem

Czytaj dalej
Magdalena Dzikiewicz-Polak, autorka bloga NoemiDemi.com

Nie ignoruj migreny! Poznaj sposoby radzenia sobie z bólem

Magdalena Dzikiewicz-Polak, autorka bloga NoemiDemi.com

Ból jest zawsze sygnałem, że coś jest nie tak w twoim organizmie lub otoczeniu, co zdecydowanie ci nie służy. Najprostszym rozwiązaniem jest zażycie środka przeciwbólowego i wydaje się, że jest już po sprawie. Można wrócić do pracy, spotkań, rozmów i tak zwanych ważnych spraw. Pozornie ważnych spraw...

Ból nigdy nie pojawia się ot tak, zawsze jest jakaś jego przyczyna. To twoje ciało wzywa cię do zatrzymania się. Prosi o więcej uwagi, ciszy, spokoju, skupienia na sobie. Musisz ten ból zaakceptować, postarać się zrozumieć i zapewnić swojemu ciału odpoczynek.

Jednym z najbardziej powszechnych jest ból głowy. Totalna biologia mówi o tym, że każdy ból, każda dolegliwość, każdy problem zdrowotny to odpowiedź naszego organizmu na stresujące sytuacje, kiedy nie daliśmy ujścia naszym emocjom i trauma została zepchnięta do naszej podświadomości. Często mogą to być sytuacje, które miały miejsce nawet w naszym życiu płodowym (stres matki) lub w dzieciństwie, nie do końca uświadomione. Możemy również dziedziczyć traumy po naszych przodkach.

Bóle głowy często związane są z tym, jakie relacje masz ze swoim ojcem. Możliwe, że masz poczucie, że nigdy nie mogłeś zadowolić swojego ojca, gdyż miał zbyt wysokie wymagania wobec ciebie. Może żałujesz, że twój ojciec jest twoim ojcem...

Migreny to często przypadłość perfekcjonistów, czyli odpowiedź organizmu na wewnętrzny konflikt ciągłego porównywania się z innymi, ciągłego przekonania, że nigdy nie będziesz wystarczająco dobry, ktoś zawsze będzie lepszy od ciebie na każdym polu.

Migrena może być też związana z chęcią ukrycia się, z chęcią stania się niewidzialnym - dlatego często migreny wiążą się ze światłowstrętem - chcesz zaszyć się gdzieś, gdzie nikogo nie ma i nie dochodzi żaden promień światła.

Gdy masz styczność z sytuacjami wywołującymi konflikt w twoim mózgu, dochodzi w nim do mikrouszkodzeń. Po rozwiązaniu konfliktu na poziomie biologicznym - w fazie naprawczej w mózgu gromadzi się płyn, który ma to mikrouszkodzenie naprawić i powstaje obrzęk - tak jak wokół rany skóra zawsze jest nabrzmiała. Ten obrzęk właśnie powoduje ból.

A jeśli ból się powtarza, to oznacza, że prawdziwy konflikt na poziomie podświadomym cały czas nie został rozwiązany. Ból otwiera oczy na coś, co musisz przerobić. Nie jest łatwo znaleźć źródło problemu. Ale otwierając się na totalną biologię, możesz trochę szerzej spojrzeć na swoje zdrowie. Nie tylko przez pryzmat fizyczności, ale też przez psychosomatykę i podświadomość.

Co się może stać, jeśli zignorujesz sygnały wysyłane przez organizm? Wyśle Ci taki sygnał, którego nie będziesz mógł już zignorować.

Ale może wystarczyło zwolnić i przemyśleć to wcześniej. Dać sobie więcej luzu, pozwolić sobie na bycie nieperfekcyjnym.

Sprawdzone i naturalne sposoby na ból głowy

Nad bólem powinieneś więc się pochylić, a doraźnie zamiast brać środki farmakologiczne, możesz zastosować naturalne sposoby:

Zanim więc sięgniesz po lek przeciwbólowy, wypróbuj te naturalne metody. A żeby naprawdę pozbyć się migren, postaraj się dotrzeć do prawdziwego źródła problemu, który może leżeć w twojej podświadomości.

-----------------------

Magdalena Dzikiewicz-Polak

Nie ignoruj migreny! Poznaj  sposoby radzenia  sobie z bólem

Ekonomistka i bankowiec z tytułem MBA, a przy tym maratonka i entuzjastka zdrowego odżywiania i alternatywnych metod leczenia, owocowo-warzywna żona i mama dwójki urwisów. Autorka bloga NoemiDemi.com o zdrowym życiu rodziców i dzieci oraz autorka niedawno wydanej książki „Jak zdrowo odżywiać dzieci”.
Blog Noemi Demi to znacznie więcej niż zwykły blog, to inspiracja do działania, do wyboru tego, co najlepsze dla Ciebie i Twojego dziecka, do zamieszania Ci w głowie i do zmian, jeśli tylko odważysz się wprowadzić je w życie.

Magdalena Dzikiewicz-Polak, autorka bloga NoemiDemi.com

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.