Małgorzata Oberlan

Nauczyciel pobił upośledzonego wychowanka ośrodka w Bielicach

3 miesiące więzienia w zawieszeniu na 2 lata próby oraz zakaz pracy z dziećmi przez 3 lata - to wyrok dla Marcina K. Fot. 123rf 3 miesiące więzienia w zawieszeniu na 2 lata próby oraz zakaz pracy z dziećmi przez 3 lata - to wyrok dla Marcina K.
Małgorzata Oberlan

Bił pasem i ręką, po twarzy i po ciele... Specjalista po resocjalizacji i oligofrenopedagogice za ofiarę obrał sobie upośledzonego wychowanka Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Bielicach.

- Właśnie w pokoju obok komisja dyscyplinarna przy wojewodzie przesłuchuje pracowników naszego ośrodka. Podobnie jak ja jej członkowie o prawomocnym wyroku dowiedzą się od pani. Przynajmniej już wiemy, na czym stoimy. Komisja zdecyduje o dalszych losach zawodowych Marcina K., czyli o tym, czy jeszcze kiedyś w ogóle wróci do zawodu. Ja od razu go zawiesiłam, a teraz zwolnię z pracy - mówi Anna Konieczka, dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Bielicach (powiat mogileński).

Bił po twarzy i ciele

3 miesiące więzienia w zawieszeniu na 2 lata próby oraz zakaz zajmowania wszelkich stanowisk i wszelkich zawodów związanych z wychowaniem, edukacją, leczeniem małoletnich i opieką nad nimi na 3 lata - to wyrok dla Marcina K. Od kilku dni, na mocy orzeczenia Sądu Okręgowego w Bydgoszczy, już prawomocny. Wychowawca ma też zapłacić swojej ofierze 2 tys. zł nawiązki.

Sprawa jest tym bardziej bulwersująca, że ofiarą przemocy nauczyciela padł upośledzony nastolatek. MOW w Bielicach bowiem przyjmuje wyłącznie chłopców z orzeczeniem o niepełnosprawności umysłowej w stopniu lekkim. W tym się od lat specjalizuje, a wychowanków przyjmuje z całej Polski.

Do dramatycznych wydarzeń doszło 12 września 2015 roku około godz. 18 w pokoju w internacie ośrodka.

W dalszej części artykułu m.in.:

 • jak przebiegał proces?
 • jak zareagowała dyrektor szkoły?
 • co miało wpływ na zachowanie Marcina K.?
Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Małgorzata Oberlan

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dzienniklodzki.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.