Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Małgorzata Oberlan

Nauczyciel pobił upośledzonego wychowanka ośrodka w Bielicach

3 miesiące więzienia w zawieszeniu na 2 lata próby oraz zakaz pracy z dziećmi przez 3 lata - to wyrok dla Marcina K. Fot. 123rf 3 miesiące więzienia w zawieszeniu na 2 lata próby oraz zakaz pracy z dziećmi przez 3 lata - to wyrok dla Marcina K.
Małgorzata Oberlan

Bił pasem i ręką, po twarzy i po ciele... Specjalista po resocjalizacji i oligofrenopedagogice za ofiarę obrał sobie upośledzonego wychowanka Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Bielicach.

- Właśnie w pokoju obok komisja dyscyplinarna przy wojewodzie przesłuchuje pracowników naszego ośrodka. Podobnie jak ja jej członkowie o prawomocnym wyroku dowiedzą się od pani. Przynajmniej już wiemy, na czym stoimy. Komisja zdecyduje o dalszych losach zawodowych Marcina K., czyli o tym, czy jeszcze kiedyś w ogóle wróci do zawodu. Ja od razu go zawiesiłam, a teraz zwolnię z pracy - mówi Anna Konieczka, dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Bielicach (powiat mogileński).

Bił po twarzy i ciele

3 miesiące więzienia w zawieszeniu na 2 lata próby oraz zakaz zajmowania wszelkich stanowisk i wszelkich zawodów związanych z wychowaniem, edukacją, leczeniem małoletnich i opieką nad nimi na 3 lata - to wyrok dla Marcina K. Od kilku dni, na mocy orzeczenia Sądu Okręgowego w Bydgoszczy, już prawomocny. Wychowawca ma też zapłacić swojej ofierze 2 tys. zł nawiązki.

Sprawa jest tym bardziej bulwersująca, że ofiarą przemocy nauczyciela padł upośledzony nastolatek. MOW w Bielicach bowiem przyjmuje wyłącznie chłopców z orzeczeniem o niepełnosprawności umysłowej w stopniu lekkim. W tym się od lat specjalizuje, a wychowanków przyjmuje z całej Polski.

Do dramatycznych wydarzeń doszło 12 września 2015 roku około godz. 18 w pokoju w internacie ośrodka.

W dalszej części artykułu m.in.:

 • jak przebiegał proces?
 • jak zareagowała dyrektor szkoły?
 • co miało wpływ na zachowanie Marcina K.?
Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Małgorzata Oberlan

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dzienniklodzki.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.