Narodowy Fundusz zagadek [Komentarz Sławomira Sowy]

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Gałasiński/archiwum Dziennika Łódzkiego
Sławomir Sowa

Narodowy Fundusz zagadek [Komentarz Sławomira Sowy]

Sławomir Sowa

Ile właściwie zarabiają dyrektor Narodowego Funduszu Zdrowia w Łodzi i jego zastępcy, skoro nie chcą odpowiedzieć na pytanie o zarobki i nagrody, jakie uzyskali w ubiegłym roku?

Narodowy Fundusz zagadek [Komentarz Sławomira Sowy]
Grzegorz Gałasiński

Być może wcale nie są to jakieś kosmiczne sumy, ale wyobraźnia pracuje, bo skoro nie chcą powiedzieć, to może mają coś do ukrycia.

Nie chodzi jednak o kwotę, ale o zasadę. Narodowy Fundusz Zdrowia to nie jest prywatna korporacja. To my wszyscy, którzy płacimy składki na ubezpieczenie zdrowotne i mamy prawo wiedzieć, jak te pieniądze są wydawane. NFZ, odmawiając nam wglądu w zarobki swoich szefów, używa argumentu, że nie są oni urzędnikami ani funkcjonariuszami publicznymi, więc nie może ich podać bez zgody samych zainteresowanych.

No cóż, to się jeszcze okaże.

Sławomir Sowa

Jestem dziennikarzem w redakcji Dziennika Łódzkiego, zajmuję się m.in. problematyką wojskową, biznesem i polityką, ale lubię zanurkować w historię, zarówno tę lokalną, jak i powszechną, żeby poszukać punktów odniesienia i zdobyć dystans do tego, co dzieje się na bieżąco. Zainteresowania? Te zawodowe wyrastają z osobistych.

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Krzysztof KSkoro kierownictwo NFZ bardzo strzeże tak prozaicznej sprawy jak wysokość zarobków to pomyślcie jakie tajemnice skrywa pozostała sfera ich działalności.

plus.dzienniklodzki.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.