Najbiedniejszym rodzinom żyje się coraz lepiej

Czytaj dalej
Fot. Pixabay.com
Matylda Witkowska

Najbiedniejszym rodzinom żyje się coraz lepiej

Matylda Witkowska

Choć wielu trudno w to uwierzyć, skrajnie ubogich w woj. łódzkim szybko ubywa

W regionie łódzkim prawie udało się zwalczyć skrajne ubóstwo. Według danych GUS w ubiegłym roku żyło w nim 2,7 proc. mieszkańców woj. łódzkiego. Mniej osób w najtrudniejszej sytuacji finansowej mieszka tylko w woj. lubuskim. To m. in. efekt malejącego bezrobocia i program 500+. Jeszcze w 2013 r. skrajnie ubogich w naszym regionie było ponad dwa razy więcej. 6,1 proc. mieszkańców Łódzkiego żyło wtedy w warunkach, które zagrażały ich biologicznej egzystencji. Łódzkie było pod tym względem dopiero szóste w kraju.

Najszybciej poprawia się sytuacja rodzin wielodzietnych. - Po pomoc zwraca się teraz mniej rodzin z dziećmi. Wolne środki wykorzystujemy na pomoc seniorom - mówi Tomasz Kopytowski, rzecznik łódzkiej Caritas.

Nie oznacza to, że ubogich nie ma wcale. Miesiąc temu rodzina z Pabianic zamieściła ogłoszenie, w którym oferowała pracę w zamian za jedzenie dla dzieci.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Matylda Witkowska

Od kilkunastu lat jestem dziennikarką Dziennika Łódzkiego. W pracy zajmuję się tak ważnymi dziś sprawami zdrowia i medycyny oraz ochroną środowiska. Ale w mojej działce jest też rekreacja oraz duma i serce Łodzi czyli ulica Piotrkowska. Prywatnie jestem urodzonym mieszczuchem. Cieszy mnie moda na miasta zielone i dobre do życia, wolę jeździć rowerem niż autem. Fascynuje mnie to, co niezwykłe. Ktoś widział w Łodzi ufo? Chętnie tam podjadę.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.