Na dworze ziąb, a 40 tys. ludzi nie ma ciepłej wody

Czytaj dalej
Fot. Michał Pawlik/archiwum Polska Press
Matylda Witkowska

Na dworze ziąb, a 40 tys. ludzi nie ma ciepłej wody

Matylda Witkowska

Veolia Energia Łódź remontuje sieć ciepłowniczą. Aż 40 tys. ludzi narzeka, bo nie ma ciepłej wody.

Około 40 tys. mieszkańców łódzkiego osiedla Radogoszcz od ponad tygodnia nie ma ciepłej wody. W wyziębionych mieszkaniach, gdzie panuje temperatura 17-18 stopni, muszą się myć w zimnej wodzie. Niektórzy wodę do kąpieli podgrzewają... w pralkach, inni chodzą się wykąpać na basen. Powód? Prace remontowe prowadzone przez Veolię Energię Łódź, właściciela zespołu elektrociepłowni. Dlaczego firma zabrała się za remont dopiero we wrześniu?

Jej przedstawiciele twierdzą, że remont miał odbyć się w sierpniu, ale przeciągnęło się wyłonienie wykonawcy, a do wiosny nie można było czekać.

- Inaczej mogłoby dojść do awarii zimą - mówi Robert Warchoł, dyrektor ds. komunikacji firmy. - Przy ujemnych temperaturach byłoby to dużo bardziej uciążliwe dla odbiorców.

40 tysięcy mieszkańców musi jeszcze wytrzymać kilka dni. Firma zapowiada, że prace potrwają do najbliższego poniedziałku.

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Matylda Witkowska

Od kilkunastu lat jestem dziennikarką Dziennika Łódzkiego. W pracy zajmuję się tak ważnymi dziś sprawami zdrowia i medycyny oraz ochroną środowiska. Ale w mojej działce jest też rekreacja oraz duma i serce Łodzi czyli ulica Piotrkowska. Prywatnie jestem urodzonym mieszczuchem. Cieszy mnie moda na miasta zielone i dobre do życia, wolę jeździć rowerem niż autem. Fascynuje mnie to, co niezwykłe. Ktoś widział w Łodzi ufo? Chętnie tam podjadę.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.