Dariusz Pawłowski

Muzyczne „Przestworza” z Anną Marią Jopek w łódzkim klubie Wytwórnia

Bilety na koncert w klubie Wytwórnia są w cenie od 140 złotych Fot. materiały prasowe Bilety na koncert w klubie Wytwórnia są w cenie od 140 złotych
Dariusz Pawłowski

Anna Maria Jopek zagości na scenie łódzkiego klubu Wytwórnia z wyjątkowym projektem „Przestworza”. Koncert odbędzie się w sobotę 11 września od godz. 19.

Anna Maria Jopek zaprezentuje się w Łodzi wraz z dziesięcioosobowym zespołem muzyków. Nowy projekt popularnej wokalistki zatytułowany „Przestworza”, to muzyka premierowa, stworzona specjalnie na nową trasę koncertową. Jak podkreślają muzycy biorący udział w przedsięwzięciu, usłyszymy podczas występu frazy i tematy tradycyjne, a także zupełnie nowe kompozycje. Ma być akustycznie, szeroko i przestrzennie.

Kierownictwo muzyczne nad projektem objął Piotr Wojtasik, odpowiedzialny również za aranżacje, a całości dopełnia znakomity zespół w składzie: Dominik Wania, Maciej Sikała, Atom String Quartet, Robert Kubiszyn, Paweł Dobrowolski oraz Piotr Nazaruk.

- „Przestworza” to tytuł, który przyszedł mi na myśl prawie natychmiast, ale przed nim byli najważniejsi ludzie, wymarzona obsada - mówiła przystępując do realizacji projektu Anna Maria Jopek. - Udało się zaprosić takich artystów, których gra i postawa w muzyce ucieleśniają wszystko, w co wierzę i za czym nieustannie tęsknię. Czekam na to, jakie równanie napisze muzyka dla tej konfiguracji ludzkiej i repertuarowej. Wiem, mówi mi to przeczucie tak silne, jak moja potrzeba wolności, że to będzie inne od wszystkiego, co było kiedykolwiek wcześniej.

„Przestworza” to kontynuacja rozpoczętej jeszcze w 2020 roku trasy koncertowej przerwanej przez pandemię.

- Z pewnością kluczowym elementem jest fantastyczny dobór artystów - podkreśla Dominik Wania, pianista. - Zestawienie tak wielu różnych osobowości na jednej scenie powoduje, że ta muzyka ma za każdym razem inny kolor. Rzadko mam okazję brać udział w projektach w tak dużym i różnorodnym składzie wokalno-instrumentalnym.

Pozostało jeszcze 2% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Dariusz Pawłowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.