Młodzi ludzie z archidiecezji łódzkiej otrzymają Nagrodę Papieża Franciszka

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Szymczak
Anna Gronczewska

Młodzi ludzie z archidiecezji łódzkiej otrzymają Nagrodę Papieża Franciszka

Anna Gronczewska

160 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z archidiecezji łódzkiej odbierze Nagrodę Papieża Franciszka. Zostanie wręczona w najbliższy poniedziałek w łódzkiej Manufakturze.

Nagroda Papieża Franciszka została ustanowiona przez księdza arcybiskupa Grzegorza Rysia 4 października 2019 roku. Jest przyznawana młodym ludziom podejmującym działania na jednym z trzech obszarów życia kościelnego, tak ważnych dla Ojca Świętego Franciszka. Chodzi o działalność charytatywną, ekumenizm i ewangelizację.

- Każdy młody człowiek, który chciał się ubiegać o tę Nagrodę powinien już  na początku roku szkolnego musial zadecydować, w którym z tych trzech obszarów chciałby działać – zaznacza abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki. - Należy podkreślić, że nie chodzi tutaj o działania jednorazowe, ale o takie, które potrwają kilka miesięcy. Po zakończeniu projektów pretendujący do Nagrody, zaprezentowali efekty swojej działalności.

Do konkursu mogli przystąpić uczniowie klas VI – VIII klasy szkoły podstawowej i wszystkich klas szkół ponadpodstawowych oraz/ponadgimnazjalnych. Musieli spełnić jeden warunek. Promować papieskie nauczanie. Nagrodami są kolejno: brązowy, srebrny i złoty medal Papieża Franciszka. Najwyższą nagrodę w Konkursie stanowi „Pierścień Rybaka”, zdobywany w IV klasie szkoły średniej.

- Każdy może ubiegać się o papieską Nagrodę – wartości, które reprezentuje Papież Franciszek są wartościami uniwersalnymi, dlatego każdy – zarówno wierzący jak i niewierzący, chodzący jak i nie chodzący na religię, będzie mógł przedstawić swój projekt do Nagrody Papieża Franciszka – mówił abp Grzegorz Ryś ogłaszając konkurs.

Pozostało jeszcze 2% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Anna Gronczewska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.