Minął rok, a chorzy na raka ciągle czekają

Czytaj dalej
Fot. 123rf
Grażyna Tylman

Minął rok, a chorzy na raka ciągle czekają

Grażyna Tylman

500 plus, mieszkanie plus, plus awanse dla armii, darmowe leki dla seniorów, wyższa pensja dla najgorzej opłacanych pracowników - w tym tygodniu przez pięć godzin Beata Szydło i jej ministrowie chwalili się efektami rocznej pracy i uzasadniali, że rodzina, rozwój, bezpieczeństwo to najważniejsze filary ich polityki.

Minął rok, a chorzy na raka ciągle czekają
Grażyna Tylman

Tak ważne, że posłom PiS zdarzało się zmieniać prawo w ciągu 24 godzin. Na takie przyspieszenie w pracach nad legalizacją medycznej marihuany liczyli też pacjenci onkologiczni. Zakiełkowała w nich nadzieja, że w kontrze do poprzednich rządów (za czasów których wyrzucało się z pracy lekarzy podających chorym marihuanę) na dobre zmieni się ich sytuacja.

Nic z tego, choć za sprawą posła Liroya projekt jest już w Sejmie, na ekspresową ścieżkę nie udało się go wepchnąć. A czas goni, każdego pacjenta z osobna. Wie to najlepiej Arnold Masin, były poseł Ligi Polskich Rodzin (str. 16-17), i wątpiącym w słuszność stosowania marihuany medycznej poleca wizytę na onkologii. Tam weryfikują się poglądy.

Grażyna Tylman

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.