Alicja Zboińska

Miliony złotych długu mieszkańców województwa łódzkiego w wieku od 25 do 35 lat, czyli pokolenia Y

Młodzi mieszkańcy Łódzkiego tkwią w finansowych tarapatach Fot. Archiwum Polska Press Młodzi mieszkańcy Łódzkiego tkwią w finansowych tarapatach
Alicja Zboińska

Nie skończyli jeszcze 40 lat, a już są w poważnych finansowych tarapatach. To osoby z tzw. pokolenia Y, czyli takie, które mają od 25 do 35 lat. Ich długi przekroczyły już 6,5 mld zł, zaś mieszkańcy województwa łódzkiego w tym przedziale wiekowym mają do oddania ponad 406 mln zł.

W całym kraju do rejestru dłużników trafiły dane 630 tysięcy osób w wieku do 25 do 35 lat. Wśród nich jest 42 tysiące mieszkańców województwa łódzkiego, z których niemal 18 tysięcy to młodzi łodzianie. Tak wynika z nowego zestawienia Krajowego Rejestru Długów.

Młodzi łodzianie mają do oddania ponad 171 mln zł.

W dalszej części artykuły można przeczytać o tym, jak zadłużają się osoby w wieku od 25 do 30 lat, a jak osoby,m kóre mają od 31 do 35 lat. Różnice są poważne...

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Alicja Zboińska

Jestem dziennikarką Dziennika Łódzkiego, zajmuję się głównie sprawami konsumenckimi, pomocą naszym czytelnikom w rozwiązywaniu codziennych problemów. Piszę artykuły o tematyce społecznej, gospodarczej, na przykład o trendach na rynku pracy, działalności przedsiębiorstw. Zajmuję się również szeroko pojętym handlem, zmianami w działalności galerii handlowych, nie tylko w dobie pandemii.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.