Mieszkańcy województwa łódzkiego najwięcej pieniędzy wydają na jedzenie i utrzymanie mieszkania

Czytaj dalej
Fot. Pixabay
Alicja Zboińska

Mieszkańcy województwa łódzkiego najwięcej pieniędzy wydają na jedzenie i utrzymanie mieszkania

Alicja Zboińska

Jedzenie i opłaty za mieszkanie pochłaniają większość wydatków mieszkańców Łodzi i całego regionu. Na dalszych miejscach są wydatki na zdrowie czy rekreację i kulturę. Tak wynika z nowego badania Głównego Urzędu Statystycznego.

Statystycy policzyli, że w 2017 roku przeciętny mieszkaniec naszego regionu miał do dyspozycji 1313,49 zł. Najwięcej przeznaczał na jedzenie - 293,52 zł, czyli 22,3 proc. sumy, którą dysponował. W tej kwocie nie ma alkoholu oraz papierosów, które stanowią odrębną pozycję. Na zakup piwa, wódki, wina i papierosów przeciętny mieszkaniec naszego województwa wydał zaledwie 2,13 proc. dochodu, czyli 28,04 zł.

W dalszej części tekstu przeczytasz m.in. jakie jeszcze pozycje znalazły się w budżecie mieszkańców województwa łódzkiego.

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Alicja Zboińska

Jestem dziennikarką Dziennika Łódzkiego, zajmuję się głównie sprawami konsumenckimi, pomocą naszym czytelnikom w rozwiązywaniu codziennych problemów. Piszę artykuły o tematyce społecznej, gospodarczej, na przykład o trendach na rynku pracy, działalności przedsiębiorstw. Zajmuję się również szeroko pojętym handlem, zmianami w działalności galerii handlowych, nie tylko w dobie pandemii.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.