Michał Dworczyk: Wykorzystanie broni atomowej jest dzisiaj mało prawdopodobne

Czytaj dalej
Fot. fot. Sylwia Dąbrowa
Anna Piotrowska

Michał Dworczyk: Wykorzystanie broni atomowej jest dzisiaj mało prawdopodobne

Anna Piotrowska

– Każdy zniszczony rosyjski czołg na Ukrainie, to jest mniej o jeden potencjalny czołg, który stanąłby na granicy wschodniej Rzeczpospolitej Polskiej – stwierdził minister Michał Dworczyk. Szef kancelarii premiera mówił o polskiej pomocy dla Ukrainy, a także odniósł się do możliwości użycia przez Rosję broni atomowej.

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów mówił w czwartek w "Gościu Wydarzeń" na antenie Polsat News, że fakt, iż Polska jest "prymusem" w pomocy dla Ukrainy i dostawach broni dla tego kraju jest rzeczą naturalną. Jak podkreślił, poza wsparciem tych, którzy bronią się przed rosyjskim agresorem, inwestujemy tą pomocą w bezpieczeństwo naszego kraju. – Każdy zniszczony rosyjski czołg na Ukrainie, to jest mniej o jeden potencjalny czołg, który stanąłby na granicy wschodniej Rzeczpospolitej Polskiej – wskazał.

[polecany] 23089569 [/polecany]

"Dzięki Ukrainie mamy czas, żeby zreformować nasze siły zbrojne"

Dopytywany o wysyłany na Ukrainę sprzęt pancerny Michał Dworczyk stwierdził, że Polska może jednocześnie modernizować armię, uzupełniać braki i nie obawiać się o bezpieczeństwo. Minister podkreślał, że bohaterska postawa Ukraińców skutkuje tym, że Polska w perspektywie najbliższych kilku-kilkunastu miesięcy nie stoi przed zagrożeniem konfliktu konwencjonalnego. – Dzięki Ukrainie mamy czas, żeby zreformować nasze siły zbrojne – powiedział.

[polecany] 23087553 [/polecany]

Czy jednak jest zagrożenie, że Władimir Putin zdecyduje się na wykorzystanie broni atomowej? Tego - stwierdził Dworczyk - nikt nie może być stuprocentowo pewny. – Większość analityków uważa, że dzisiaj wykorzystanie broni niekonwencjonalnej jest mało prawdopodobne – wskazał. Szef KPRM zaznaczył jednocześnie, że nawet gdyby doszło do wykorzystania broni jądrowej na Ukrainie, nie będzie to jeszcze oznaczało konfliktu globalnego.

polsatnews.pl

Anna Piotrowska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.