Mężczyzna z nożem przygotował zamach na prezydenta Dudę? Nie usłyszał zarzutów [WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Bargieła
DRAPA, KR, X-News/TVN

Mężczyzna z nożem przygotował zamach na prezydenta Dudę? Nie usłyszał zarzutów [WIDEO]

DRAPA, KR, X-News/TVN

Czy 40-latek z Bytomia planował zamach na prezydenta? Czy naprawdę stworzył zagrożenie? Około 40-letni mężczyzna został zatrzymany przez policję w Piekarach Śląskich w rejonie bazyliki, a następnie zwolniony do domu bez postawienia żadnych zarzutów. Mężczyzna miał przy sobie strzykawkę z niezidentyfikowaną substancją i nóż myśliwski (ostrze ok. 12 cm). Czy chciał zaatakować prezydenta?

AKTUALIZACJA 24.11.2016 GODZ. 14.20

Zatrzymany 40-latek został zwolniony do domu bez postawienia zarzutów. W trakcie przesłuchania stwierdził, że nie miał zamiaru skrzywdzić Prezydenta RP.

U 40-letniego Aleksandra Cz. znaleziono m.in. nóż i strzykawkę. Mężczyzna był przesłuchiwany w charakterze świadka. Nie przedstawiono mu żadnych zarzutów.

- Mężczyzna wskazał, że w żaden sposób nie chciał zagrażać zarówno prezydentowi, jak i jakiejkolwiek innej osobie. Jest osobą głęboko wierzącą i jedyną motywacją, jaka mu przyświecała, była chęć spotkania się z prezydentem i dlatego też znalazł się w okolicach bazyliki w Piekarach Śląskich - przekazała prokurator Joanna Smorczewska, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Glwiwicach. Dodała, że tę wersję potwierdzają także inne dowody, choćby przesłuchania członków rodziny 40-letniego mężczyzny.

Jeśli chodzi o strzykawkę, to z opinii biologiczno - chemicznej, wynika, że była w niej woda. Przy mężczyźnie znaleziono także nóż myśliwski oraz notatkę, którą początkowo można było uznać za list.

Tak naprawdę były to zapiski 40-latka, który chciał porozmawiać z prezydentem Andrzejem Dudą. Pytania dotyczyły planów rządu, jeśli chodzi o ustawę aborcyjną.

Prokuratura podkreśla, że zachowanie funkcjonariuszy policji było prawidłowe.

AKTUALIZACJA 24.11.2016 GODZ. 10:20:

Prokuratura Okręgowa w Gliwicach wszczęła śledztwo w kierunku artykułu 160 kk (narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu).

TYLKO W DZIENNIKU ZACHODNIM
KLIKNIJ I ZOBACZ, KIM JEST DOMNIEMANY NIEDOSZŁY ZAMACHOWIEC PREZYDENTA

Czy mężczyzna przygotowywał zamach na prezydenta Andrzeja Dudę? Dzisiaj będzie przesłuchany. Sąd zdecyduje o jego ewentualnym aresztowaniu lub zastosowaniu innego środka zapobiegawczego.

W trakcie przeszukania mieszkania mężczyzny zabezpieczono jego komputer i telefony.

Dzisiaj także badana będzie ciecz ze strzykawki, która miał ze sobą zatrzymany mężczyzna. jak sam twierdzi jest to roztwór wody i soli.

Prezydent Andrzej Duda w Piekarach: 40-letni mężczyzna został zatrzymany z nożem i strzykawką z podejrzaną substancją. Czy przygotowywał zamach?
Grzegorz Bargieła Prezydent Andrzej Duda w Piekarach: 40-letni mężczyzna został zatrzymany z nożem i strzykawką z podejrzaną substancją. Czy przygotowywał zamach?
Prezydent Andrzej Duda w Piekarach: 40-letni mężczyzna został zatrzymany z nożem i strzykawką z podejrzaną substancją. Czy przygotowywał zamach?
Grzegorz Bargieła Prezydent Andrzej Duda w Piekarach: 40-letni mężczyzna został zatrzymany z nożem i strzykawką z podejrzaną substancją. Czy przygotowywał zamach?

AKTUALIZACJA

Przeszukano mieszkanie 40-latka. Policja najwcześniej jutro poinformuje o efektach tych działań.

Przy mężczyźnie znaleziono także kartkę z "tekstem, który był napisany chaotycznie". Nie były to jednak groźby pod adresem prezydenta Andrzeja Dudy, a pytania do zadania w trakcie spotkania z Prezydentem.

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY

Mężczyznę zatrzymali funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, którzy brali udział w zabezpieczeniu wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Piekarach Śląskich.

- Zatrzymany to 40-letni mieszkaniec Bytomia. Nie był wcześniej karany, jeśli chodzi o sprawy kryminalne - przekazała podinsp. Aleksandra Nowara, rzeczniczka prasowa komendanta wojewódzkiego policji w Katowicach.

ZOBACZ KONIECZNIE:
MĘŻCZYZNA Z NOŻEM I STRZYKAWKĄ ZATRZYMANY PRZED WIZYTĄ PREZYDENTA

ANDRZEJ DUDA W ZABRZU
ANDRZEJ DUDA W PIEKARACH

40-latek przebywał w rejonie bazyliki i zachowywał się bardzo dziwnie. Policjanci poszli za tym mężczyzną i w pewnym momencie zauważyli, że wyciąga strzykawkę. Wszystko działo się o godzinie 13.35.

- Mężczyzna został przewieziony do komendy miejskiej policji w Piekarach - informuje Aleksandra Nowara, rzecznik KWP w Katowicach. - To wszystko działo się zanim prezydent Andrzej Duda znajdował się w bazylice - dodaje.

Po przewiezieniu do policyjnej komendy, okazało się, że mężczyzna ma przy sobie niebezpieczne przedmioty. W saszetce miał nóż myśliwski (ostrze ok. 12 cm) oraz strzykawkę z niezidentyfikowaną substancją, która ma zostać zbadana.

Z naszych informacji wynika, że 40-letni mężczyzna jest bezrobotny. Nie był w stanie w racjonalny sposób wytłumaczyć dlaczego znalazł się w rejonie bazyliki i po co zabrał ze sobą strzykawkę oraz nóż.

Czy mężczyzna chciał zaatakować prezydenta?

[Prezydent Andrzej Duda na Śląsku. W Piekarach Śląskich złożył kwiaty pod Kopcem Wyzwolenia. Zobaczcie WIDEO]

*Sprawdź, czy nadajesz się na policjanta TEST PSYCHOLOGICZNY
*Znajdź tanie ubezpieczenie OC za samochód TABELE Z PRZYKŁADAMI
*Samolot runął na ziemię w Rudnikach. 2 osoby nie żyją ZDJĘCIA
*Ponad 2 tys. Świadków Jehowy na zgromadzeniu w Sosnowcu ZDJĘCIA
*Lech Wałęsa Król MEMÓW ...i wtedy ja mu mówię
*Kontrowersyjne ZDJĘCIA dziewczyn na kalendarzu 2017 ZDJĘCIA

DRAPA, KR, X-News/TVN

Komentarze

55
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

?

gdyby u zatrzymanego, czyli niewinnej ofiary napaści policjantów, znaleziono dodatkowo podczas przeszukania, paczkę prezerwatyw, to jak zinterpretowaliby ten fakt łebscy policjanci, włączając w to strzykawkę i nóż?

pszczyniok

Mężczyznę zatrzymali funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, którzy brali udział w zabezpieczeniu wizyty.
I jak wos boroki nazwać,NIEUKI,GUPKI,AFE-RMANY?
Czy wy mocie dodatki ze TVP ?

Hans bleib do

gdyby miał pistolet na wodę to mogłoby być naprawdę niebezpiecznie

widelec

jednak psy to debile a widelec w domu jak mam to planuje na obame zamach?

jo

po co on tu przyjechał ? kto tego chciał ?

budyń czekoladowy

miała dobrze ukryty w pochwie nóż 12-centymetrowy. Dobrze, że nie rozglądała się na boki i nie miała przy sobie strzykawki z wodą święconą bo by ją BOR zatrzymał.
http://vintagedesignblog.com/wp-content/uploads/2013/09/kujawskie-zak%C5%82ady-kawy-2.jpg

IQ=40

Najbardziej nieprzewidywalna była ta strzykawka

wiara vs nóż mysliwski

a dla niewybrednych do krojenia jarzyn.
Szkoda, że nie kupił finki harcerskiej jaką każdy PRL-owski harcerz nosił przy sobie jednak nie służyła ona do polowania na prezydentów gdyż wtedy nie było takiego stanowiska . Pewnie dostałby zarzuty o usiłowanie morderstwa i 3 miesiące aresztu.
https://www.wgl.pl/finka-harcerska-columbia.html

bravvo chory kraj

aresztowany za to, że chodził i się rozglądał. Aresztowany za to, że nosi scyzoryk i strzykawkę z woda i solą. Z tego mi wiadomo nie ma zakazy noszenia noża/scyzoryka i strzykawki. No ale teraz zrobią z faceta mcGyvera, i wmówią opinii publicznej, że chciał zamordować nam wspaniałego prezydenta.
Jak facet wyjdzie już z aresztu powinien wziąć dobrą kancelarie adwokacką, i żądać odszkodowania !

A była taka szansa na nowe wybory prezydenckie :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-(

"Prezydent" Duda(Obłuda) powinien trafić przed Trybunał Stanu, za klękanie i oddawanie czci wysłannikom obcego (watykańskiego) państwa, które najechało nas 1050 lat temu. A jeszcze ze starożytnego, niewykształconego cieśli zrobili sobie króla Polski. ŻAŁOSNE. Precz z mitologią RZYMSKO-katolicką.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.