Stanisław Sowa

Menedżer Roku Regionu Łódzkiego - to już 12. edycja prestiżowego konkursu

Menedżer Roku Regionu Łódzkiego - to już 12. edycja  prestiżowego konkursu
Stanisław Sowa

Wielkimi krokami zbliża się finał XII edycji Menedżera Roku Regionu Łódzkiego, jednego z najbardziej prestiżowych konkursów dla przedsiębiorców z terenu województwa łódzkiego. Jego pomysłodawcami i organizatorami są redakcja „Dziennika Łódzkiego” i Loża Łódzka Business Centre Club. Kulminacyjnym momentem każdej edycji konkursu jest wielka gala z udziałem ponad 300 osób ze świata biznesu, kultury, nauki oraz przedstawicieli władz samorządowych. Finał bieżącej edycji odbędzie się 6 lutego 2020 roku w sali Filharmonii Łódzkiej. Wręczone zostaną statuetki i dyplomy, a podsumowanie ukaże się w specjalnym dodatku „DŁ”.

Menedżer Roku Regionu Łódzkiego, zapoczątkowany 12 lat temu, zdążył już obrosnąć tradycją. Cieszy się zasłużoną renomą w środowisku łódzkiego biznesu, o czym świadczy duże zainteresowanie ze strony przedsiębiorców, zarówno z Łodzi, jak i regionu. Tytuł Menedżer Roku to jest to, czym warto się pochwalić.

Wybór laureatów odbywa się w trójetapowym procesie, w którym uczestniczy Kolegium Elektorskie składające się z 250 osób - przedsiębiorców, samorządowców, naukowców, polityków, prawników, bankowców, dziennikarzy oraz przedstawicieli organizatorów. W XII edycji jest pewna nowość: kandydatów mogą zgłaszać czytelnicy „Dziennika Łódzkiego” i „Strefy Biznesu” oraz sami zainteresowani. Takiego zgłoszenia można dokonać, korzystając z formularza online na stronie internetowej www.dzienniklodzki.pl.

Do kandydatów wysyłane są formularze, w których odpowiadają oni na pytania dotycząca kondycji firmy, branży, w jakiej działają, ale także sfery społecznej odpowiedzialności biznesu. Następnie Kapituła Konkursu spośród tego szerokiego grona nominuje kandydatów do tytułu Menedżera Roku. Zarówno zgłoszenia, jak i nominacje odbywają się w trzech kategoriach: duże firmy, średnie firmy oraz mikro- i małe przedsiębiorstwa. To właśnie spośród nominowanych Kapituła Konkursu wybiera zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

Do konkursu zgłaszani są menedżerowie z naszego województwa, którzy nie tylko skutecznie zarządzają firmą, powodując jej wzrost i rozwój oraz osiąganie korzystnych wyników finansowych, ale zarazem w swoim działaniach przestrzegają zasad etyki, przepisów prawa i reguł zdrowej konkurencji. Przy wyłanianiu laureatów Kapituła Konkursu bierze pod uwagę nie tylko efektywność biznesową, ale także ich wrażliwość na potrzeby społeczne, działalność charytatywną i wspieranie lokalnych inicjatyw.

O zwycięstwie rozstrzygają obiektywne kryteria - wyniki finansowe firmy i działalność CSR, czyli społecznej odpowiedzialności biznesu.

W latach 2008-2018 odbyło się 11 edycji konkursu, prestiżową nominację do tytułu uzyskało ponad 100 osób, a tytuły Menedżera Roku otrzymało 25 osób, w tym jedna dwukrotnie. Niejednokrotnie bywało tak, że nominowani w kilku edycjach, w kolejnej zdobywali tytuł Menedżera Roku w jednej z kategorii. Zdarzały się też sytuacje odwrotne, gdy Menedżer Roku, zachęcony powodzeniem, startował w kolejnych edycjach, uzyskując nominację do tytułu. Oprócz tytułów, Kapituła może przyznać specjalne wyróżnienia. Wyjątkowym wydarzeniem była X edycja, gdy ze względu na jubileusz konkursu, przyznano tytuł Menedżera Dziesięciolecia. Otrzymał go Marek Maruszak, prezes firmy Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska.

Laureatami ubiegłorocznej edycji konkursu Menedżer Roku Regionu Łódzkiego, zostali:

W kat. duża firma - Mariusz Golec, prezes Wieltonu, polskiego przedsiębiorstwa z siedzibą w Wieluniu. Należy ono do grona trzech największych producentów naczep, przyczep i zabudów samochodowych w Europie oraz znajduje się wśród ośmiu największych przedsiębiorstw w branży na świecie.

W kat. średnie przedsiębiorstwo - Magdalena Malaczyńska, właścicielka Indigo Nails, jednej z największych firm działających w branży beauty profesjonalnej (produkcja lakierów hybrydowych do paznokci). Produkty firmy są dostępne w 44 krajach.

W kat. mikro- i mała firma - Krzysztof Bednarek, prezes firmy OCMER z Łodzi, producenta nowoczesnych hal i konstrukcji stalowych.

Stanisław Sowa

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.