Menedżer roku regionu łódzkiego po raz jedenasty

Czytaj dalej
Sławomir Sowa

Menedżer roku regionu łódzkiego po raz jedenasty

Sławomir Sowa

Wielkimi krokami zbliża się finał konkursu Menedżer Roku 2018 Regionu Łódzkiego. To już jedenasta edycja konkursu.

Wielka gala konkursu Menedżer Roku Regionu Łódzkiego, organizowanego przez Lożę Łódzką Business Centre Club i redakcję „Dziennika Łódzkiego”, odbędzie się 31 stycznia 2019 roku. Poznamy na niej biznesmenów, którzy najmocniej zaznaczyli się swoją działalnością w regionie łódzkim w roku 2018.

Do tej pory, w dziesięciu edycjach konkursu, tytuł zdobyło 22 biznesmenów, w tym jeden dwukrotnie. O skali przedsięwzięcia świadczą też inne liczby: do tej pory nominacje zdobyło ponad stu ludzi biznesu spośród kilkuset zgłoszonych do konkursu.

Menedżerów Roku 2018 wytypuje Kapituła w składzie: Grzegorz Schreiber - marszałek województwa łódzkiego, Hanna Zdanowska - prezydent Łodzi, Zbigniew Rau - wojewoda łódzki, Antoni Różalski - rektor Uniwersytetu Łódzkiego, Aniela Bednarek - kanclerz Wyższej Szkoły Informatyki i Umiejętności w Łodzi, Sławomir Wiak - rektor Politechniki Łódzkiej, Marcin Polak - prezes Polska Press Oddział w Łodzi, Marcin Kowalczyk - redaktor naczelny „Dziennika Łódzkiego”, Michał Frontczak - wiceprezes Polska Press Oddział w Łodzi, Krzysztof T. Borkowski - kanclerz Loży Łódzkiej Business Centre Club oraz Bogdan Lewiński - dyrektor Loży Łódzkiej BCC.

Jak to wszystko działa? Wszystko zaczyna się od Kolegium Elektorów. To oni zgłaszają wyróżniających się przedstawicieli firm do pierwszego etapu konkursu. Uczestnicy konkursu wypełniają szczegółowe ankiety, które są następnie weryfikowane przez organizatorów. W tym roku nastąpiła jednak pewna zmiana. Ankiety dla menedżerów małych firm i mikroprzedsiębiorstw zostały znacznie uproszczone.

Z szerokiego grona pretendentów najlepsi otrzymują nominacje, a następnie Kapituła złożona z przedstawicieli władz Łodzi i regionu, uczelni oraz organizatorów konkursu typuje Menedżerów Roku. Wszystko kończy się wielką galą, wręczeniem statuetek i publikacją specjalnego dodatku „Dziennika Łódzkiego” poświęconą konkursowi i jego laureatom.

Do konkursu zgłaszani są menedżerowie z naszego województwa, którzy nie tylko skutecznie zarządzają firmą, powodując jej wzrost i rozwój oraz osiąganie korzystnych wyników finansowych, ale zarazem w swoich działaniach przestrzegają zasad etyki, przepisów prawa i reguł zdrowej konkurencji. Przy wyłanianiu laureatów kapituła konkursu bierze pod uwagę także ich wrażliwość na potrzeby społeczne, działalność charytatywną i wspieranie lokalnych inicjatyw.

Przypomnijmy laureatów X edycji konkursu. W kategorii duża firma (zatrudniające powyżej 250 pracowników) Menedżerem Roku został Wiktor Napióra, menedżer z ponadtrzydziestoletnim stażem, założyciel i prezes zarządu Hurtap SA z siedzibą w Łęczycy.

W kategorii średnie przedsiębiorstwo (takie, w którym zatrudnionych jest od 50 do 249 osób) statuetkę odebrał Zbigniew Bednarek, współzałożyciel, współwłaściciel i prezes zarządu Bilplast SA w Łodzi.

Statuetkę Menedżera Roku w kategorii mikro- i małe przedsiębiorstwo (zatrudniające do 49 osób) odebrała Agnieszka Majcherska, prezes zarządu EURELO z Łodzi, firmy z sektora logistycznego.

W związku z jubileuszem konkursu Kapituła przyznała nagrodę dla Menedżera X-lecia, którym został Marek Maruszak, prezes zarządu firmy Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska.

Uhonorowano także Andrzeja Cieślika, dyrektora w IKEA Centres Polska SA. Ta firma otrzymała Nagrodę Partner Polska Press Oddział w Łodzi 2017.

Sławomir Sowa

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.