Masz problem z dostaniem leku? Dzwoń do konsultanta

Czytaj dalej
Fot. Fot. Adrian Tomczyk / Polska Press
Agata Flak

Masz problem z dostaniem leku? Dzwoń do konsultanta

Agata Flak

Od poniedziałku działa bezpłatny numer, pod którym można dowiedzieć się, w której aptece dostępny jest dany lek. Niektórych leków wciąż brakuje. Wczoraj sprawdziliśmy, jak działa infolinia, którą uruchomiło Ministerstwo Zdrowia.

Schorowani pacjenci mieli ostatnio problemy z dostaniem niektórych leków w aptekach. Najczęściej brakowało medykamentów stosowanych w takich chorobach, jak: cukrzyca, nadciśnienie, choroby tarczycy, astma, POChP czy alergia.

Problem pojawił się także w Rzeszowie. Kiedy w ubiegłym tygodniu pytaliśmy farmaceutów, jakich leków brakuje, najczęściej odpowiadali, że na tarczycę i cukrzycę.

- Nie docierają leki od producentów. Dostawy są obiecywane na dniach - informował nas aptekarz.

Farmaceuci z kilku rzeszowskich aptek, z którymi udało nam się wczoraj porozmawiać twierdzą, że sytuacja znacznie się poprawiła.

- Nie mamy problemu z dostaniem leków na cukrzycę, tarczycę czy astmę - słyszymy od jednej farmaceutki. To samo powiedziano nam w kilku innych aptekach.

Wciąż są problemy z dostępnością leków

Jak się okazuje, nie do końca jest to prawdą. Bo kiedy zadzwoniliśmy pod darmową infolinię, którą w poniedziałek uruchomiło Ministerstwo Zdrowia, okazało się, że niektórych leków w Rzeszowie nie ma, inne można kupić tylko w kilku aptekach.

Spory problem pacjenci mają z dostaniem leku - Insuman Comb 25 (zawiesina do wstrzykiwań dla chorujących na cukrzycę). W Rzeszowie leku nie dostaniemy wcale. Chorzy odsyłani są do apteki w Mielcu (przy ul. Pisarskiej).

Lepiej niż ostatnio wygląda sytuacja z lekiem Euthyrox N 25 (lewotyroksyna), hormon stosowany przy niedoczynności tarczycy. Lek wcześniej niedostępny praktycznie w całym kraju. Wczoraj można było go dostać w pięciu aptekach w Rzeszowie (przy ul. Targowej, Słowackiego, Kolejowej, Grunwaldzkiej oraz na Placu Wolności).

W kilku aptekach dostępny był także lek Atimos (aerozol inhalacyjny dla astmatyków). Wczoraj na terenie Rzeszowa można było go kupić w trzech aptekach - przy ul. Targowej, Kolejowej oraz na Placu Wolności.

Wystarczy zadzwonić pod bezpłatny numer

Od kiedy uruchomiono infolinię, poszukiwanie leku stało się prostsze. Schorowani ludzie nie muszą już krążyć od apteki do apteki. Wystarczy, że zadzwonią pod bezpłatny numer Telefonicznej Informacji Pacjenta.

Zasada korzystania z niego jest bardzo prosta. Należy wykręcić: 800 190 590. Gdy zgłosi się automatyczna sekretarka, która poprosi cię o wybór tematu rozmowy, z klawiatury telefonu należy wybrać „3“. Wtedy jesteśmy łączeni z konsultantem. Oczekiwanie na rozmowę trwa zaledwie kilka minut (2 - 4 minuty).

Po odebraniu połączenia, konsultant pyta o miasto i nazwę poszukiwanego leku. Następnie dostajemy od niego listę aptek z adresami i numerami telefonu, w których jest dany farmaceutyk. Trzeba pamiętać, że często apteki nie mają dużych zapasów i farmaceutyk może być wykupiony. Dlatego warto wcześniej do apteki zadzwonić.

Konsultanci to pracownicy NFZ lub Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego.

Agata Flak

Komentarze

3
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

SPRZEDAZ LEKOW PASOZYTY GRZYBICE SWINSKA TARCZYCA NIEDOCZYNNOSC

Sprzedam leki pasozyty prazykwantel iwermektyna zentel vermox yomesan metronidazol

Oferuje leki przeciw pasozytom:

Vermox Mebendazol 100mg 1zł, ważny 06.2021, odliczany z opakowania szpitalnego 1000 tabletek do torebek strunowych po 25 tabletek - glistnica, włośnica, włosogłówczyca, tęgoryjec, owsiki. Podaje się 2x dziennie przez 3 dni lub dłużej.

Yomesan Niklozamid 500mg 3zł, ważny 01.2022, listki po 4 tabletki w opakowaniu kartonowym - tasiemiec nieuzbrojony, tasiemiec uzbrojony, bruzdogłowiec szeroki, tasiemiec karłowaty. Podaje się jednorazowo w dawce 2 g.

Prazykwantel 600mg 4zł, ważny 03.2022, opakowania szpitalne po 50 i po 100 tabletek, mniejsze ilości odliczam do torebek strunowych po 10 tabletek - przywry, tasiemce. Podaje się od jednorazowej tabletki na tasiemce, do 2 dziennie przez 3 dni na przywry.

Iwermectyna 6mg 30zł, ważna 04.2021, listki po 6 tabletek, opakowanie 12 tabletek, ale mogę łatwo oddzielić z listków - glisty (ogólnie robaki obłe), nużeniec, świerzb, węgorczyca, filarioza, glista ludzka, węgorek jelitowy, włosogłówka ludzka, owsiki, wszy. Dawkowanie: 0,2mg/kg masy ciała. Nie należy przyjmować jedzenia na 2 h przed podaniem leku i przez 2 h po jego podaniu.

Zentel Albendazol 400mg 7.5zł - obleńce, niektóre płazińce. W przypadku zarażenia owsikiem, włosogłówką, glistą, tęgoryjcem dwunastnicy stosuje się jednorazową dawkę leku 400 mg. W zarażeniach węgorkiem jelitowym lub w tasiemczycach stosuje się tę dawkę trzykrotnie przez 3 kolejne dni. W przypadku braku efektu po 3 tygodniach można leczenie powtórzyć. W giardiozie typowo podaje się w jednorazowej dawce 400 mg/dobę przez 5 dni.

Zen Plus - lek kombinowany składajaący się z Iwermektyny 6mg i Zentel Albendazol 400mg, ważny 12.2020, listki po 1 tabletce w pudełku kartonowym. Ten lek jest znacznie silniejszy dzięki synergicznemu działaniu obu leków składowych dobranych w tych proporcjach, od tych leków podanych osobno.

Metronidazol 400mg 1.5zl - pierwotniaki pasożyty bakterie beztlenowe giardia rzęsistek odleżyny owrzodzenia ameboza giardiaza lamblioza

Jan Krongboon
massagewarsaw gmail com

SPRZEDAZ LEKOW PASOZYTY GRZYBICE SWINSKA TARCZYCA NIEDOCZYNNOSC

Sprzedam Ivermectin Praziquantel Albendazole Metronidazole Mebendazole Niclosamid Tinidazole sell medicines leki

Medicines from Thailand:

Ivermectin 6mg 25zl
Praziquantel 600mg 2.5zl
Albendazole Zentel 400mg 6zl
Metronidazole 400mg 1zl
Tinidazole 500mg 1zl
Mebendazole Vermox 100mg 1zl
Niclosamid Yomesan 500mg 2zl

Doxycycline 100mg 2zl
Streptomycin 5g 40zl
Ceftriakson Biotrakson 1g 25zl
Rifampicin 600mg 2zl
Disulfiram 500mg 2zl
Vitamin C injection 500mg 3zl

Itraconazole 100mg 3.5zl
Ketokonazole 200mg 2zl
Fluconazole 200mg 3zl
Nystatin 100k and 500k 2zl
Amphotericin B 10g 80zl

Long expiry date.

Send worldwide airmail recorded delivery, 2-3 weeks, for 20zl. With orders over 200zl free postage.
Take payments by paypal or Barclays.
I can try to find any other medicine similar to listed above.

Leki te są również już w Polsce, do wysyłki w krajach Unii Europejskiej, które mają ścisłą kontrolę celną, np Niemcy, Szwecja, Szwajcaria.

Wysyłka pobraniowa koszt 20zl lub osobiście koło Warszawy.

Ceny leków wysyłanych z Polski może być wyższa, od podanych, w związku z prowizją i podwójnymi kosztami pocztowymi.

Jan Krongboon
massagewarsaw gmail com
0066994403698

SPRZEDAZ LEKOW PASOZYTY GRZYBICE SWINSKA TARCZYCA NIEDOCZYNNOSC

Naturalne rozwiązanie dla syntetycznych hormonów tarczycy. Potoczna "świnka" jest zdrowa, skuteczna i tania.

Mam sprowadzany z Tajlandii suplement diety Thiroyd 1000 tabletek po 60 mg. Sprzedaję po 180zł + 20 zł przesyłka pobraniowa.

Również mam suplementy Thyroid-S i Thyroid TR (ten jest bez laktozy i glutenu) po 550zl, 1000 tabletek po 60 mg, włącza to koszt wysyłki pobraniowej.
Mogę też je wysłać bezposrednio z Tajlandii lotnicza rejestrowana o 100zl taniej.

Proszę przekaż znajomym.
dziekuję z góry
Jan Krongboon
massagewarsaw gmail com
0066994403698

plus.dzienniklodzki.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.