Masz pomysł? Zgłoś się po 5 tys. zł!

Czytaj dalej
Fot. Archiwum prywatne
Leszek Kalinowski

Masz pomysł? Zgłoś się po 5 tys. zł!

Leszek Kalinowski

O tym, czym jest program „Trampolina”, rozmawiamy z Romualdem Malinowskim, prezesem Związku Lubuskich Organizacji Pozarządowych.

Już po raz trzeci będziemy mogli odbić się od „Trampoliny”?
Wnioski można składać już od poniedziałku. To kolejna szansa dla ludzi z inicjatywą z małych środowisk, którzy mają ciekawe pomysły na oddolne inicjatywy, ale brakuje im pieniędzy na ich sfinansowanie. Rusza III edycja programu pn. „Trampolina - regionalny program wspierania inicjatyw obywatelskich”.

Kto może się starać o dotacje?
Zapraszamy przedstawicieli młodych organizacji pozarządowych ze stażem krótszym niż półtora roku od zarejestrowania w KRS oraz grup nieformalnych i samopomocowych. Wystarczy, że zbiorą się co najmniej trzy pełnoletnie osoby, mające ciekawy pomysł i już mogą się starać o wsparcie w wysokości do pięciu tysięcy złotych. Wnioski na realizację projektów w całym województwie można składać od 1 lutego do 2 marca. Obecnie do rozdysponowania mamy 315 tysięcy złotych.

Duże jest zainteresowanie „Trampoliną”?
Zainteresowanie „Trampoliną” rośnie z edycji na edycję. W zeszłym roku złożono 240 wniosków o dofinansowanie, wsparcie dostały 73 projekty.

A jeśli ktoś nie potrafi wypełnić wniosku?
Pomożemy. Organizujemy spotkania, podczas których omawiamy m. in: regulamin projektu, tryb ubiegania się o mikrodotację, przygotowanie wniosku wraz z załącznikami. Pierwsze z cyklu spotkań już za nami.

Kiedy i gdzie odbędą się następne w naszym regionie?
W poniedziałek, 1 lutego, o godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców powiatu krośnieńskiego. Spotkanie odbędzie się w Dąbiu przy ul. Szerokiej 4. We wtorek, 2 lutego, o 15.00 w Łagowie, sali urzędu gminy poinformujemy o „Trampolinie” mieszkańców powiatu świebodzińskiego. Kolejnego dnia, 3 lutego o godzinie 16.00, zapraszamy natomiast do Nowogrodu Bobrz., gdzie zaplanowaliśmy spotkanie w sali urzędu miejskiego przy ul. Słowackiego 11 dla powiatu zielonogórskiego. A 5 lutego o godz. 13.00 w sali starostwa przy ul. Podgórnej 5 przekażemy informacje zainteresowanym programem mieszkańcom Zielonej Góry i powiatu zielonogórskiego.

Gdzie należy składać wnioski?
W siedzibie Związku Lubuskich Organizacji Pozarządowych przy ul. Zacisze 17 w Zielonej Górze, telefon/faks - 68 452 72 71. Więcej informacji można znaleźć na naszej stronie internetowej: www.zlop.org.pl.

Skąd pochodzą pieniądze na mikrodotacje?
Projekt realizowany jest przez ZLOPwe współpracy z samorządami terytorialnymi, z pieniędzy Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.