Maski miały chronić przed smogiem, ale przepuszczają pyły

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Szymczak
Alicja Zboińska

Maski miały chronić przed smogiem, ale przepuszczają pyły

Alicja Zboińska

Łódzkie Laboratorium Centralnego Instytutu Ochrony Pracy - Państwowego Instytutu Badawczego przebadało maski antysmogowe dostępne w sklepach. Wśród nich znalazły się także takie, które przepuszczają szkodliwe pyły.

Maski antysmogowe cieszą się coraz większą popularnością. W łódzkich sklepach z tym towarem można usłyszeć, że kupują je przeważnie osoby, które spędzają wiele czasu na powietrzu, biegają, jeżdżą na rowerze. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że nie wszystkie oferowane maski chronią przed zanieczyszczeniami.

W Łodzi - na zlecenie Inspekcji Handlowej - przebadanych zostało dziesięć półmasek, które popularnie są nazywane maskami antysmogowymi. Zostały one wybrane w sklepach i hurtowniach w dziewięciu województwach, także w naszym regionie. Inspekcja Handlowa zakwestionowała pięć produktów.

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Alicja Zboińska

Jestem dziennikarką Dziennika Łódzkiego, zajmuję się głównie sprawami konsumenckimi, pomocą naszym czytelnikom w rozwiązywaniu codziennych problemów. Piszę artykuły o tematyce społecznej, gospodarczej, na przykład o trendach na rynku pracy, działalności przedsiębiorstw. Zajmuję się również szeroko pojętym handlem, zmianami w działalności galerii handlowych, nie tylko w dobie pandemii.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.