Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Marta Gawina, Azda

Marsz Żołnierzy Wyklętych w Hajnówce. Jedni pomaszerują z Burym, inni pomodlą się za ofiary

W ubiegłorocznym marszu wzięło udział ok. 300 osób. Wśród nich było bardzo wielu przyjezdnych. Fot. Wojciech Wojtkielewicz W ubiegłorocznym marszu wzięło udział ok. 300 osób. Wśród nich było bardzo wielu przyjezdnych.
Marta Gawina, Azda

Prowokacja, czy oddanie hołdu? Przez Hajnówkę znów przejdzie marsz pamięci żołnierzy wyklętych. Z „Burym” na sztandarach. Za to w Zaleszanach ludzie będą modlić się za jego ofiary.

To skandal, że znak równości stawia się między Romualdem Rajsem a na przykład rotmistrzem Witoldem Pileckim. „Bury” miał w swoim życiorysie ważne momenty niepodległościowe, natomiast to co zrobił w wioskach pod Hajnówką to była makabryczna zbrodnia, którą trudno usprawiedliwiać. Dlatego nie sposób obok takich marszów przejść obojętnie, tym bardziej że organizowane są w miejscach, gdzie mieszkają świadkowie - mówi białostocki społecznik Dariusz Szada-Borzyszkowski.

24 lutego znów będą musieli wrócić do bolesnej przeszłości. Przez Hajnówkę przejdzie III Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Organizują go Narodowa Hajnówka, Podlaska Brygada ONR i Patriotyczna Jagiellonia. Marsz rozpocznie się o godz. 14 przed kościołem Podwyższenia Krzyża. Trasa będzie ta sama co przed rokiem.

I znów pojawiły się emocje i kontrowersje.

W dalszej części artykułu:

 • Dowiesz się, jak środowiska narodowe zachęcają do udziału w marszu
 • Dowiesz się, dlaczego Romulajd Rajs ps. Bury jest kontrowersyjną postacią
Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Marta Gawina, Azda

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dzienniklodzki.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.