Marcin Darda

Marcin Mastalerek: - Dobrze życzę PiS, dlatego szczerze mówię, gdzie popełniają błędy

Marcin Mastalerek: - Dobrze życzę PiS, dlatego szczerze mówię, gdzie popełniają błędy Fot. Karolina Misztal /archiwum Polska Press
Marcin Darda

Z Marcinem Mastalerkiem, byłym rzecznikiem Prawa i Sprawiedliwości i byłym szefem okręgu łódzkiego PiS, rozmawia Marcin Darda.

Gdy tylko nadchodzi kryzys wizerunkowy rządu PiS, prawa strona mediów społecznościowych zadaje sakramentalne pytanie: „Gdzie jest Mastalerek?”. No to gdzie jest teraz Mastalerek?

Jestem poza polityką i mogę dziś spokojnie powiedzieć, że jest życie poza polityką i poza PiS. Mimo tego, że mam serce po prawej stronie i jestem z tą partią związany, mam w niej przyjaciół i kolegów, bo byłem w niej kilkanaście lat, to dziś jestem poza polityką i stoję z boku. Z boku lepiej widać, przyglądam się, rozmawiam, czasem doradzę, gdy ktoś zapyta. To wszystko. Jeśli występuję w mediach, to jako życzliwy komentator. Życzliwy pod tym względem, że dobrze życząc PiS, dobrej zmianie i prawicy, szczerze wskazuję, gdzie moim zdaniem popełniają błędy. Na tym polega życzliwość, a nie na podlizywaniu się i opowiadaniu, że „wszystko jest dobrze”. Bo wcale nie jest wszystko dobrze, szczególnie w komunikacji i PR-rze. Wysokie sondaże wynikają w mojej ocenie raczej z tego, że PiS spełniło obietnice wyborcze, wynika też z dużych transferów socjalnych, ze słabej opozycji i z silnej pozycji wizerunkowej prezydenta, ale nie z dobrej komunikacji PiS-u. Realne kryzysy pokazały, że często nie ma pomysłu, jak z nich wyjść, jest zły timing, często te działania są reaktywne, zamiast proaktywne. A wystarczy przypomnieć sobie, jak działała ekipa Donalda Tuska. Gdy pojawiał się niewygodny temat, przykrywano go innym. Dziś PiS ma pełnię władzy: prezydenta, premiera, marszałków, telewizję publiczną, a to oznacza, że ma wiele narzędzi do zdominowania opinii publicznej. A jednak nawet tak słaba opozycja, jaką dziś mamy, potrafi skutecznie narzucić temat lub wpisać się w tematy narzucane przez media nieprzychylne PiS.

Marcin Mastalerek o urodzinach Hitlera w lesie, wyrzuceniu posła Rzepeckiego z PiS oraz o tym, dlaczego odszedł z Orlenu...O tym przeczytasz w zamkniętej części artykułu

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marcin Darda

Dziennikarz Dziennika Łódzkiego. Najważniejsze informacje ze świata polityki, samorządów i partii politycznych Łodzi i regionu łódzkiego. Informacje zdobywam sam, zazwyczaj takie, którymi władza nie chciałaby się chwalić na konferencjach prasowych.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.