Mamy 48 studni głębinowych. Najgłębsze mają 900 metrów

Czytaj dalej
Fot. archiwum ZWiK
Wiesław Pierzchała

Mamy 48 studni głębinowych. Najgłębsze mają 900 metrów

Wiesław Pierzchała

Rozpoczęły się prace przy wierceniu kolejnej studni głębinowej w Łodzi. Powstaje ona na terenie stacji uzdatniania wody przy ul. Bławatnej na Dąbrowie. Zastąpi starą, mającą ponad 70 lat studnię głębinową, co oznacza, że ich liczba - 48 - nie zmieni się. Najgłębsze z nich mają do 900 metrów głębokości.

Na terenie stacji uzdatniania wody przy ul. Bławatnej jest już jedna studnia głębinowa. Jednak jest w tak fatalnym stanie, że nie pracuje rytmicznie i zużywa zbyt dużo energii elektrycznej. Stąd pomysł, aby zamknąć starą studnię i obok wybudować nową. Prace nad jej budową potrwają dwa lata.

 

Rozpoczęły się prace przy wierceniu kolejnej studni głębinowej w Łodzi. Z ilu studni głębinowych łodzianie piją wodę? Kiedy woda ze studni głębinowych popłynęła w kranach domowych mieszkańców Łodzi? O tym przeczytasz w zamkniętej części artykułu

Pozostało jeszcze 91% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Wiesław Pierzchała

Jestem dziennikarzem w redakcji "Dziennika Łódzkiego". Jestem sprawozdawcą sądowym i opisuję najciekawsze procesy i rozprawy. Ponadto zajmuję się policją, prokuraturą, tematyką historyczną oraz związaną z łódzkimi zabytkami i rodami fabrykanckimi. Regularnie omawiam na łamach gazety nowe książki o tematyce historycznej.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.