Maleją stawki OC w Łodzi i regionie. A ma być jeszcze taniej

Czytaj dalej
Fot. Anna Kaczmarz
Alicja Zboińska

Maleją stawki OC w Łodzi i regionie. A ma być jeszcze taniej

Alicja Zboińska

Dobre wieści dla właścicieli samochodów. Zaczyna tanieć obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Zmiany cen nie są duże, ale kierowcy mogą się cieszyć, bo nie dość, że nareszcie przestały rosnąć, to jest szansa na dalsze obniżki stawek.

W województwie łódzkim ubiegłoroczne ceny polis, w porównaniu do tych z 2016 roku, spadły średnio o 4 procent. To nieco więcej niż w skali kraju, gdzie spadek wyniósł 3 procent. Wygląda na to, że w tym roku może być podobnie.

Z analizy firmy CUK wynika, że w ubiegłym roku najbardziej spadły ceny polis w województwach: lubuskim - o 7,9 proc., podlaskim - o 6,6 proc., a także dolnośląskim - o 5,8 proc. W czterech województwach ceny nieznacznie wzrosły: na Opolszczyźnie o 3,7 proc., w Świętokrzyskiem o 1,2 proc., województwie śląskim - o 0,4 proc. i zachodniopomorskim - o 0,3 proc.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Alicja Zboińska

Jestem dziennikarką Dziennika Łódzkiego, zajmuję się głównie sprawami konsumenckimi, pomocą naszym czytelnikom w rozwiązywaniu codziennych problemów. Piszę artykuły o tematyce społecznej, gospodarczej, na przykład o trendach na rynku pracy, działalności przedsiębiorstw. Zajmuję się również szeroko pojętym handlem, zmianami w działalności galerii handlowych, nie tylko w dobie pandemii.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.