Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Studniówkowa zabawa jak porządne wesele: z balonami, dobrym jedzeniem i muzyką

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Szymczak
Anna Gronczewska

Studniówkowa zabawa jak porządne wesele: z balonami, dobrym jedzeniem i muzyką

Anna Gronczewska

W piątek 5 stycznia 2018 roku odbędą się pierwsze studniówki. Większość maturzystów bawi się poza murami swoich szkół. Do wyjątków należy łódzkie XXVI LO, które studniówkę ma w szkolnej auli i sali gimnastycznej. Najpopularniejszym miejscem na bale studniówkowe dla łódzkich maturzystów jest Biały Pałac w Niesięcinie.

Elżbieta Nowakowska, matka 19-letniej Wiktorii, przeżycia studniówkowe swojej córki ma już za sobą. Ale dobrze pamięta, ile kosztowało ją to stresu i pieniędzy.

- Na studniówkę wydałam około tysiąca złotych, a może i więcej - wspomina łódzka ekonomistka. Najpierw było bieganie po sklepach i szukanie sukienki. Na szczęście w liceum córki nie było jakichś wielkich obostrzeń, jeśli chodzi o stroje.

- Zaznaczono tylko, że mają być w miarę skromne - dodaje pani Elżbieta. - Po wielodniowym bieganiu po sklepach córka zdecydowała się na niebieską sukienkę za 400 złotych. Do tego 300 zł za buty. Jeszcze kosmetyczka, fryzjer. I 250 zł za studniówkę. Nie pamiętam już, ale za kolegę zapłaciliśmy chyba 100 czy 200 złotych. Tak więc te tysiąc złotych chyba przekroczyliśmy.

Pani Elżbieta była w komitecie studniówkowym. Córka i jej koledzy bawili się w Białym Pałacu w Niesięcinie. Termin rezerwowali ponad rok wcześniej.

- Było jak na weselu - wspomina Elżbieta Nowakowska. - Sala udekorowana balonami. Stoły uginały się od przystawek - roladek z łososia, sałatek, wędlin. Podali też gorące dania - rosół, dewolaje. Tych dań gorących było kilka. Dziewczyny nie przesadziły z kreacjami. Miały czerwone, granatowe, niebieskie sukienki.

O porządek dbali rodzice. To oni pilnowali, by ich dzieci, a także osoby towarzyszące nie przesadzali z alkoholem.

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Anna Gronczewska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dzienniklodzki.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.