Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Nie wystarczy mieć pieniądze. Luksus musi być niedostępny

Czytaj dalej
Fot. 123rf
Dorota Niećko

Nie wystarczy mieć pieniądze. Luksus musi być niedostępny

Dorota Niećko

Wartość rynku dóbr luksusowych w Polsce w 2016 roku szacowana była na 16,4 mld zł, a do 2020 roku osiągnie poziom prawie 21 mld zł. Największą jego częścią jest segment samochodów, a potem ekskluzywnej odzieży, usług hotelarskich oraz spa.

Zamawiasz samochód dzisiaj, a dostajesz go... za ponad rok. Albo inaczej: w ogóle żeby móc zamówić auto, diler najpierw musi wysłać ci zaproszenie. Zanim to zrobi, prześwietli historię twoją i twojej rodziny pod względem posiadanych pojazdów. Kto tyle czeka, przecież to niewygodne i zniechęcające, pomyśli użytkownik auta z segmentu B. A to właśnie jest luksus. Tak podchodzi do swoich klientów team z salonu Ferrari i Maserati w Katowicach. I na brak klientów narzekać nie mogą. - Bo luksus oznacza niedostępność - wyjaśnia Karolina Szulecka, marketing and customer care manager z salonu w Katowicach. - To towar, który każdy chce mieć, a nie każdy może - dodaje. Przecież jeszcze trudniej jest z torebką Jane Birkin od Hermesa. Aby stać się jej posiadaczką, trzeba wpisać się na listę oczekujących i czekać nawet pięć lat. Kosztuje od 8 do 300 tys. dol.

Grupa Pietrzak, która prowadzi salony Ferrari i Maserati w Katowicach, ma zamówienia już na rok 2019. Samochody, które sprzedaje, kosztują po 1,5 mln zł. Sprzedaje też luksusowe ferrari na Nowym Świecie w Warszawie. A właśnie samochody premium i luksusowe są największym segmentem dóbr luksusowych w Polsce. Tak wynika z raportu firmy KPMG. W 2016 roku ich sprzedaż szacowana był na 8,5 mld zł.

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz tutaj.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Państwa danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Dorota Niećko

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dzienniklodzki.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.