W ich zdjęciach jest magia. Do świata podwodnej fotografii potrafili przenieść nawet zespół rockowy. Tak czarujące obrazy tworzy Eye Lens Underwater Photography Team. Jednym z twórców tej grupy jest kielczanin, Karol Kubicki.
Być może, gdyby Czesław Mozil został w Danii, byłby ulicznym grajkiem. W Polsce stał się gwiazdą piosenki, a piękne kobiety ustawiały się w kolejce.
Przez cztery lata Ireneusz z Jarosławia nie płacił alimentów na syna, bo zdobył dowód, że dziecko nie jest jego. Teraz komornik grozi licytacją jego mieszkania.
Kiedy świat ruszył na podbój Himalajów, oni tkwili w siermiężnej, peerelowskiej rzeczywistości. Ale w latach 70. i 80. zawiesili poprzeczkę ekstremalnie wysoko - postanowili zdobywać ośmiotysięczniki zimą. I zdobywali.
Karolina Jonderko przejechała ponad 7200 km, odwiedzając 15 pustych pokoi osób, których losu nie znamy. Byli i zniknęli, te pokoje to jedyny po nich materialny ślad...
„Piękno bez konserwantów”- sekrety dawnej urody zdradza Aleksandra Zaprutko-Janicka.
Najpierw wydają setki, tysiące złotych by znaleźć tego idealnego reproduktora dla swojej suki. Następnie dbają, chronią, pielęgnują miesiącami. By w efekcie narodzone, zdrowe, odchowane szczeniaki wysłać dalej w świat - do Indii, Turcji, Francji....
Jeszcze kilka lat temu w Wojsku Polskim było ich niewiele. Musiały walczyć ze stereotypami, wciąż udowadniać, że nadają się do tej pracy, że są lepsze od facetów. Dziś - no cóż… Kobiety w wojsku są lepsze. I jest ich coraz więcej.
Wierzę, że prędzej czy później w całej polsko-słowacko-ukraińskiej części Karpat nie będzie można strzelać do zwierząt - mówi Erik Balaż, przyrodnik, reżyser filmu „Wilcze góry”, zrealizowanego w polskich, słowackich i ukraińskich Karpatach.
Mamy do czynienia z zaskakującym zjawiskiem - od kilku lat coraz więcej rodaków chce otworzyć groby, by przenieść szczątki zmarłych w inne miejsce. Inspektorzy sanitarni na Pomorzu otrzymują nawet tysiąc wniosków o ekshumację rocznie.
Historia Tadeusza Pietrzykowskiego, pięściarza, który nokautował Niemców w Auschwitz. Trwają zdjęcia do filmu „Ring Wolny”, w którym w rolę „Teddy’ego” wciela się jego wnuk Jakub Szafran.
Był czas, kiedy Mel Gibson mógł żądać za role gigantyczne pieniądze. Skandale i alkohol wykluczyły go z pierwszego planu. Dziś wrócił do wielkiej formy i przestał być już persona non grata w Hollywood.
Magda Zawadzka, Basia z „Pana Wołodyjowskiego” i „Przygód pana Michała” - ekranizacji powieści Henryka Sienkiewicza odwiedziła Łódź. Okazją był obchodzony rok laureata nagrody Nobla
Niemcy zmuszają chłopów do uprawy kartofli. Francuzi wymyślają fortel. Kwiaty ziemniaka zdobią królewską butonierkę.
Paweł Albrzykowski w kuchni osiągnął poziom mistrza. I wie: pełnia smaku to zawsze harmonia potrawy z miejscem, pogodą, nastrojem - małże przy świecach albo kiełbasa z musztardą zjedzona na mrozie.
Policjanci ze Zgierza po 19 latach rozwiązali zagadkę zaginięcia 20-letniej dziewczyny, która opuściła łódzki klasztor. Dwa lata wcześniej ustalili, do kogo należy czaszka znaleziona nad Bzurą. Ale w łódzkim Archiwum X jest jeszcze wiele...
Meryl Streep trzy razy otrzymała Oskara - to rekord wśród aktorek. Gwiazda dzierży też inny rekord - aż 16 razy była nominowana do tej nagrody, ale jej nie otrzymała. Tylko ona wie, ile ją to kosztowało. I ile pracy włożyła, by odwrócić los.
Jako artysta zdumiewał, szokował, zachwycał. Jako mężczyzna był uwodzicielem doskonałym. Rozmowa z Małgorzatą Czyńską, autorką książki „Kobiety Witkacego. Harem metafizyczny”.
Ibrahim Alawieh w Skierniewicach mieszka od 2007 roku. Otworzył tu restaurację z kebabem. Przepisem na sukces według Syryjczyka z Damaszku jest szczery uśmiech i rozmowa.
Piotr Kupicha dziś już „zna swoje szczęście” i lubi się nim dzielić ze swoją wierną publicznością na koncertach w kraju i za granicą. Z głosem zespołu Feel, Piotrem Kupichą rozmawia Lucyna Puzdrowska.
Asia z osiedla Batorego w Poznaniu zorganizowała kiermasz, żeby pomóc chorej mamie zebrać pieniądze na rehabilitację i leczenie. Dlaczego ośmiolatka musi wyręczać państwo, które nie potrafi zadbać o swoich najsłabszych obywateli?
Zdania w dyskusji o występach dzieci w reklamach są podzielone. Propozycją zakazu wykorzystywania wizerunku małoletnich już zajęli się posłowie.
20 lipca 1797 roku w Reggio po raz pierwszy wykonano "Pieśń Legionów Polskich". Utwór uzyskał wielką popularność. W 1927 roku został hymnem narodowym. Jego "konkurentkami" były m.in. "Rota" i "Warszawianka".
Obyczaje. Prostytucja była nieco inaczej rozumiana niż dziś. Teolog Jan Falkenberg dowodził, że prawo Boże zakazuje jej popierania. Ale też przekonywał, że prawo ludzkie pozwala na nierząd.
12 maja 1926. 91 lat temu marszałek Józef Piłsudski nie dążył do zamachu stanu. Nawet 12 maja wcale nie musiało do niego dojść.
Sukces ma wielu ojców. Tę maksymę odnieść można i do III powstania śląskiego. Jego zwycięstwo przypisywali sobie tak Korfanty, jak i Grażyński.
Dziennikarka i historyk Mirosława Kareta opisała w swej książce „Pokochałam wroga” realia życia w wojennym Krakowie. Chociaż wówczas związki Niemców z polskimi kobietami były stanowczo potępiane, zdarzały się dużo częściej, niż się powszechnie...
Przez 30 lat pracował na kolei, ale tak naprawdę ma duszę artysty. Zupełnie nie zna się na samochodach i nie przepada za sportem. Za to igłą i nitką potrafi zdziałać cuda. Leszek Król nie narzeka na nudę, brak zajęć ani też brak towarzystwa, bo...
Będę szczery. Nie lubiłem go za życia i teraz po śmierci też go nie lubię - przyznał kiedyś Piotr Skrzynecki. On się męczył ze swoim talentem - mówił jego przyjaciel Jerzy Cnota. Wiesław Dymny wciąż fascynuje, zastanawia, prowokuje i pozostawia...
Nikt nie pytał Jerzego Płonki, czy chce być niewidomy. On też nie prosi nikogo o zgodę na zdobycie Korony Europy - 46 szczytów na naszym kontynencie.
Drogi Ilony Wąsik i doktora Tadeusza Łyczakowskiego przecięły się w dramatycznych okolicznościach. Krakowski mikrochirurg dwie dekady temu przyszył kobiecie odcięte stopy. Po latach efekt swojej pracy sprawdził w praktyce - tańcząc ze swoją byłą...
Choć cela śmierci znajdowała się w podziemiach bloku, doprowadzenie więźnia trwało długo. Bronił się ze wszystkich sił, kopał, wył. Albo paraliżował go strach i trzeba go było ciągnąć.
Zbyt szybka jazda samochodem, obgryzione paznokcie i maniakalne skupienie się na sobie - to dobre sposoby na zniechęcenie kogoś, z kim się umówiliśmy na romantyczne spotkanie. Nie ma jednak nic gorszego niż... nuda.
W Łodzi powstał pierwszy w Polsce pokój furii. Można tam do woli rozbijać meble, sprzęt elektroniczny i lustra. Chętnych nie brakuje, choć psycholodzy podchodzą do tego sceptycznie.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.