Marek Długopolski

Ludzie Kasprowego na „Świętej Górze”. Bliżej nieba, bliżej siebie

Ludzie Kasprowego na „Świętej Górze”. Bliżej nieba, bliżej siebie Fot. NASZ KASPROWY
Marek Długopolski

- Przyjaciele, nasza „Święta Góra” czeka!. Już dziś uśmiechamy się wiedząc, że znów będziemy razem, bliżej nieba i siebie. Do zobaczenia – tak Karolina Sołowow i Rafał Sonik zapraszają na tradycyjne, dziesiąte już spotkanie na Kasprowym Wierchu. Odbędzie się ono 22 kwietnia.

Bliżej nieba

Jak co roku, w niedzielę na szczyt Kasprowego wejdą lub wjadą wszyscy, którym ta magiczna góra jest nieobojętna, ci, którzy kochają Tatry. To spotkanie otwarte, dla każdego.

- Dzielić się będziemy wspomnieniami, snuć opowieści, ale także modlić się w świątyni bez ścian i sufitu – zaznacza krakowski przedsiębiorca, filantrop, a także zwycięzca Dakaru, rajdu terenowego uważanego za najtrudniejszy na świecie.

Podniebną mszę św. odprawi w tym roku arcybiskup Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. Ludzie gór modlić się będą zaś za wszystkich polskich himalaistów, którzy „na drodze do realizacji swojej pasji i marzeń zapłacili najwyższą cenę”. Rozpocznie się o godz. 11.30.

Czy ta msza św. różni się od innych? – Jest ekumeniczna. Spotykają się na niej piechurzy i narciarze, taternicy, ratownicy oraz przewodnicy, pracownicy kolejki, parku narodowego i meteorolodzy, a także Polacy, polonusi i obcokrajowcy, wierzący i niewierzący. Można się modlić, a można milczeć. Nasz kościół jest otwarty dla wszystkich. Nie ma tu ścian ani drzwi – zawsze podkreśla wybitny sportowiec. Gośćmi honorowymi, również tradycyjnie, będą seniorzy – Ludzie Kasprowego. Po mszy św. wszyscy uczestnicy staną do tradycyjnego rodzinnego zdjęcia.

Czytaj więcej i dowiedz się, dlaczego zarówno to miejsce, jak i sama msza są takie wyjątkowe. 

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Długopolski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.