Marcin Darda

Łódzki KOD oraz PO, Nowoczesna, PSL i SLD podpisały Deklarację Łódzką. Deklaracja dotyczy jesiennych wyborów samorządowych

Deklarację Łódzką podpisano z inicjatywy Komitetu Obrony Demokracji Regionu Łódzkiego Deklarację Łódzką podpisano z inicjatywy Komitetu Obrony Demokracji Regionu Łódzkiego
Marcin Darda

Porozumienie podpisane we wtorek nie oznacza wspólnych list wyborczych, a wspólne wartości, którymi mają kierować się członkowie KOD, PO, PSL, N i SLD w obliczu nadchodzących wyborów samorządowych. Chodzi m.in. o to, "by nie dopuścić do dalszego niszczenia prawa, autorytetu Polski na arenie międzynarodowej, destrukcji osiągnięć samorządów i społeczeństwa obywatelskiego". Deklarację podpisano z inicjatywy KOD.

W deklaracji znalazł się m.in. zapis mówiący, iż podpisują je organizacje, które różnią programy, acz łączą "fundamentalne wartości i głęboka troska o przyszłość naszej Ojczyzny".

Jej kluczowy fragment brzmi tak: "(...) Głęboko wierzymy w Polskę opartą o europejskie rozumienie i tradycje państwa prawa, demokrację ugruntowaną w realnym trójpodziale władz.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marcin Darda

Dziennikarz Dziennika Łódzkiego. Najważniejsze informacje ze świata polityki, samorządów i partii politycznych Łodzi i regionu łódzkiego. Informacje zdobywam sam, zazwyczaj takie, którymi władza nie chciałaby się chwalić na konferencjach prasowych.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.