Łódzka hurtownia zaczęła rozprowadzać na całą Polskę leki z leczniczym narkotykiem

Czytaj dalej
Fot. Sylwia Dabrowa
Jacek Pająk

Łódzka hurtownia zaczęła rozprowadzać na całą Polskę leki z leczniczym narkotykiem

Jacek Pająk

Nawet 65 złotych trzeba zapłacić w Polsce za gram już teraz w pełni legalnej, a dla niektórych chorych wręcz leczniczej marihuany, która ma ukoić ich ból. Ale można kupić znacznie taniej...

Nawet 65 złotych trzeba zapłacić w Polsce za gram już teraz w pełni legalnej, a dla niektórych chorych wręcz leczniczej marihuany , która ma ukoić ich ból. Oznacza to, że miesięcznie takie cierpiące osoby albo ich bliscy wydadzą około 2 tysiące złotych za terapię. Leki z zawartością konopii rozprowadza na całą Polskę jedna z łódzkiej hurtowni.

Tyle, że w Czechach taki sam gram wspomnianego medykamentu można kupić legalnie, za jakieś 8 złotych. Ktoś tu chyba zatem „odleciał”. Pewnie był nim ten, kto w Polsce ustalał podatki „od leczniczych konopii”. Być może ten problem go tak przytłoczył, że musiał „dopalić” przy okazji budżet państwa.

Obawiam się jednak, że w rezultacie wzbogaci się na tym czeska kasa państwowa, bo Polak - choć w ciemię bity nie jest - coś w tej kwestii przekombinował...

Jacek Pająk

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

misiekle

Coś mi się wydaje, że to jest znów na zasadzie "Jeżeli da się na tym nieźle zarobić, to czemu nie zarobić". A że "trochę" przesadzili z tym zarobkiem to pewnie za jakiś czas znajdzie się importer z Czech (jeżeli jest taka prawna możliwość) i zaleje rynek po powiedzmy kilkanaście złotych, góra 20-kilka zamiast 65.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.