Łódź zaprasza Polski Instytut Sztuki Filmowej

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Gałasiński
Dariusz Pawłowski

Łódź zaprasza Polski Instytut Sztuki Filmowej

Dariusz Pawłowski

Łódź zaprasza do siebie Polski Instytut Sztuki Filmowej. To reakcja na zapowiedziane przez minister przedsiębiorczości i technologii Jadwigę Emiliewicz konsultacje w sprawie relokacji niektórych instytucji rządowych z zamiarem przeniesienia ich z Warszawy do innych polskich miast.

- Wystąpiłem z listem do pani minister, w którym wskazałem Łódź jako najlepsze miejsce dla Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. To bardzo ważna instytucja dla rozwoju polskiej sztuki filmowej, a tradycje Łodzi filmowej, sławna Szkoła Filmowa, Muzeum Kinematografii, Miasto Filmu UNESCO, oscarowe produkcje, działalność Narodowego Centrum Kultury Filmowej w EC1 to oczywiste argumenty, które przemawiają za taką ofertą, które może przynieść obustronne korzyści - zapewnia Krzysztof Piątkowski, wiceprezydent Łodzi.

Miasto proponuje na siedzibę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej wyremontowaną kamienicę przy ul. Tuwima 46, przylegającą do kompleksu EC1-Łódź Miasto Kultury. Wcześniej planowano, że w budynku znajdą się miejska biblioteka, lokale komercyjne i kreatywne oraz biura dla pracowników EC1.

- Jeżeli Polski Instytut Sztuki Filmowej miałby przenieść się do Łodzi, to jesteśmy gotowi zmienić swoje wcześniejsze plany i dla instytucji, które miały się znaleźć w budynku przy ulicy Tuwima 46 znaleźć nowe lokalizacje - dodaje Krzysztof Piątkowski.

W Polsce jest obecnie 107 urzędów centralnych, tylko czternaście z nich znajduje się poza Warszawą. Polski Instytut Sztuki Filmowej ma w Warszawie swoją siedzibę przy ul. Kruczkowskiego.

Dariusz Pawłowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.