Matylda Witkowska

Lockdown w województwie łódzkiem zostaje. Rodzice i fryzjerzy sfrustrowani!

Lockdown w województwie łódzkiem zostaje. Rodzice i fryzjerzy sfrustrowani!
Matylda Witkowska

Województwo łódzkiej jest jednym z pięciu w kraju z najgorszą sytuacją epidemiczną. To oznacza, że wbrew oczekiwaniom obostrzenia zostają, a uczniowie klas I-III nadal będą uczyć się zdalnie. Rodzice i fryzjerzy z regionu łódzkiego są rozczarowani decyzją rządu.

Lockdown w woj. łódzkim przedłużony pod 26 kwietnia. Uczniowie nie wrócą do szkół!

O decyzji rządu poinformował wczoraj na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. Od przyszłego tygodnia Polska podzielona będzie na dwie strefy. W pięciu województwach z najgorszą sytuacją – w tym w Łódzkiem - obostrzenia zostaną na kolejny tydzień. W pozostałych 11 uczniowie klas I-III będą uczyć się już hybrydowo i zaczną pracę salony fryzjerskie i kosmetyczne.

Dlaczego tak się stało? W województwie łódzkim średnia dzienna liczba zakażeń z ostatniego tygodnia w przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców wynosi 40. Tymczasem dla całego kraju średnia ta wynosi 36,3, a np. w województwie podlaskim 22,2. Uwolnione zostały m.in. województwa, w które jako pierwsze miały lockdown.

Decyzja ta rozczarowała przede wszystkim rodziców. Pani Joanna z Łodzi straciła już nadzieję na powrót jej córek, uczennic podstawówki do szkoły.

-Dzieci powinny wrócić do szkoły, bo w domu dzicz55eją. Brakuje nam też codziennego rytmu dnia – mówi.

W pracy szkół przedłużenie nauki zdalnej nic nie zmieni, bo specjalnych przygotowań do otwarcia nie było. Łódzkie szkoły czekały na rozporządzenie w tej sprawie, były gotowe przyjąć uczniów klas I-III od poniedziałku.

Jednak najbardziej sfrustrowani są fryzjerzy. Patrycja Rogulska, szefowa zakładu Patja w Drzewicy, nie ma wątpliwości, że część klientek pojedzie do znajdujących się 5-10 km dalej salonów w województwie mazowieckim.

- Klientki czekają już na wizytę dwa, trzy tygodnie, a chcą dobrze wyglądać w pracy – mówi. Obawia się, że jeśli będą zadowolone z usługi, mogą już nie wrócić.

W przyszłym tygodniu rząd ma przedstawić plan luzowania obostrzeń na maj, dotyczący m.in. komunii i gastronomii.

Pozostało jeszcze 0% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Matylda Witkowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.