Lecisz w tym roku na wakacje? Poleć czarterem z Łodzi!

Czytaj dalej
Michał Meksa

Lecisz w tym roku na wakacje? Poleć czarterem z Łodzi!

Michał Meksa

Podróż na letni wypoczynek kojarzy wam się z koniecznością uciążliwego dojazdu do odległego lotniska? To już przeszłość...

Teraz, w miejsca ulubione przez turystów z całego świata, można się dostać z Łodzi. Wkrótce będzie ich jeszcze więcej.

Grecja, Turcja i Bułgaria - to kraje, do których w tym sezonie możemy polecieć z Portu Lotniczego Łódź. Dzięki współpracy łódzkiego lotniska i największych biur podróży, lata stąd coraz więcej czarterów. Pasażerowie są zadowoleni, a touroperatorzy zapowiadają wprowadzenie nowych kierunków lotów.

- Z łódzkiego lotniska latamy na Zakynthos, do Burgas i do Antalyi - wylicza Edyta Romanowska z biura podróży Rainbow. - Klienci latający z Łodzi trafiają następnie do różnych miejscowości, w których znajdują się hotele. Oferta i wybór jest bardzo duży w każdej destynacji. Każdy może dostosować wyjazd do swoich potrzeb.

W trzech krajach, do których lata z Łodzi Rainbow, klienci biura przebierać mogą w bogatej ofercie.

- Dla rodzin z dziećmi są np. hotele, w których funkcjonują Figlokluby, czyli miejsca, w których prowadzone są rozmaite animacje dla dzieci - zaznacza Edyta Romanowska. - W czasie, gdy ich pociechy się bawią, rodzice mogą odpocząć przy basenie. Można zdecydować się na wypoczynek w jednym miejscu, ale mamy też w ofercie objazdy. Na jaką formułę nie zdecydowałby się nasz klient, ma zapewnioną opiekę naszych pracowników.

Co czeka na turystów w miejscu docelowym? Na Zakynthos są to hotele 3-, 4- i 5-gwiazdkowe, ulokowane w różnych częściach wyspy. Klienci biura mogą wziąć udział w wycieczce, podczas której można poznać najpiękniejsze zakątki wyspy, popłynąć w rejs do słynnej Zatoki Wraku, zobaczyć Błękitne Jaskinie i wiele innych ciekawych miejsc na tej malowniczej wyspie.

W Turcji, na ofertę Rainbow składają się m.in. wycieczki objazdowe, często połączone z wypoczynkiem (w formule 7+7). Obejrzeć można dzięki nim m.in. Cypr Północny, zwiedzić Myrę, Wąwóz Sklikent, Afrodyzję czy Stambuł.

W Bułgarii, biuro oferuje klientom wypoczynek w hotelach różnych kategorii w Słonecznym Brzegu, Złotych Piaskach i Sozopolu. Również tu można wziąć udział w objazdach takich jak: „Bułgaria i Rumunia, czyli Hrabia Dracula na wakacjach”, czy „Siedmiogród i Góry Bałkanów”.

Do Bułgarii z Łodzi, czartery organizuje również Neckermann.

- To już trzeci sezon, w którym latamy bezpośrednio z Łodzi - mówi Maciej Nykiel, prezes Neckermann Podróże. - To świetna propozycja głównie dla rodzin z dziećmi w okresie największego szczytu wakacyjnego.

Jak podkreśla prezes, formuła wczasów w Bułgarii to „blisko, ciepło, tanio i bezpiecznie”.

- Latamy do Burgas, skąd turyści trafiają do Złotych Piasków i Słonecznego Brzegu - wylicza. - To kurorty lubiane i bardzo dobrze znane na polskim rynku. Na miejscu turyści mają przede wszystkim pewność pogody. Praktycznie wszystkie dni są bezchmurne, z wysoką temperaturą. Ale też, co istotne, nie ma tam upałów. Nie grozi nam raczej temperatura rzędu 40 stopni Celsjusza.

Bułgarskie kurorty nad Morzem Czarnym, charakteryzują się bardzo łagodnym wejściem do wody. Plaże w Bułgarii są piaszczyste i rozległe. Morze przy nich jest płytkie, co powoduje, że to wymarzone miejsce na wypoczynek z dziećmi.

Dlaczego biura podróży tak chętnie organizują loty czarterowe z Portu Lotniczego Łódź?

- To klient ma kartę kredytową w ręku i to on decyduje, czy chce lecieć z Warszawy, z Łodzi czy z Katowic - mówi Zbigniew Pobudkiewicz, dyrektor działu czarterów w Rainbow. - Liczba klientów chcących latać z Łodzi rośnie, dlatego też chcemy oferować więcej kierunków. Konkretów jeszcze nie można podać, natomiast na pewno jesteśmy przygotowani na to, żeby zaoferować co najmniej dwa nowe kierunki z Łodzi na lato 2020 roku.

O rozwijaniu współpracy z łódzkim lotniskiem myślą też w Neckermannie.

- Strategicznie planujemy się z lotniskiem w Łodzi związać ściślej - zapowiada Maciej Nykiel. - Już za chwilę zamierzamy ogłosić nasz program na lato 2020. Chcemy w nim poszerzyć ofertę lotów z Łodzi.

Prezes Nykiel nie ukrywa, że łódzkie lotnisko jest jednym z jego ulubionych.

- To pełnoprawne, międzynarodowe lotnisko, z odpowiednią długością pasa i infrastrukturą, do tego położone w obrębie miasta - wylicza. - Nie ukrywam, że nasi goście lubią z niego latać. Przeprowadzamy ankiety wśród klientów, którzy wylatują z Łodzi. Komfort łódzkiego lotniska jest przez nich oceniany bardzo wysoko.

- Bardzo cenimy współpracę z łódzkim lotniskiem - dodaje Zbigniew Pobudkiewicz. - Dzięki niej możemy budować siatkę połączeń i sprawiać, by ludzie, mieszkający między Łodzią a Warszawą, patrzyli na nie, jako na swoje lotnisko.

Michał Meksa

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.