Kwalifikacja wojskowa 2019. Za tydzień rusza kwalifikacja do wojska. Na pierwszy ogień idzie część Łodzi i pow. pajęczański.

Czytaj dalej
Fot. Marzena Bugala- Azarko / Polska Press
Sławomir Sowa

Kwalifikacja wojskowa 2019. Za tydzień rusza kwalifikacja do wojska. Na pierwszy ogień idzie część Łodzi i pow. pajęczański.

Sławomir Sowa

W poniedziałek, 4 lutego, w woj. łódzkim rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa. Potrwa do 26 kwietnia. Na pierwszy ogień idzie część Łodzi oraz pow. pajęczański.

W Łodzi kwalifikację podzielono na trzy obszary. Najwcześniej, 4 lutego, rozpocznie się ona na Bałutach i w Śródmieściu, najpóźniej - początek 9 kwietnia, koniec 26 kwietnia - na Polesiu i Widzewie.

Później kwalifikacja rozpocznie się także w pow. łaskim i poddębickim, gdzie jej koniec przewidziano na ostatni możliwy termin - 26 kwietnia.

Kwalifikacja wojskowa nie oznacza wcielenia do wojska, ponieważ służba wojskowa ma charakter dobrowolny. Chodzi o określenie fizycznej i psychicznej zdolności do czynnej służby wojskowej oraz założenie ewidencji wojskowej osobom podlegających temu obowiązkowi oraz osobom zgłaszającym się w trybie ochotniczym.

Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Sowa

Jestem dziennikarzem w redakcji Dziennika Łódzkiego, zajmuję się m.in. problematyką wojskową, biznesem i polityką, ale lubię zanurkować w historię, zarówno tę lokalną, jak i powszechną, żeby poszukać punktów odniesienia i zdobyć dystans do tego, co dzieje się na bieżąco. Zainteresowania? Te zawodowe wyrastają z osobistych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.