Kto się schował za rogiem?

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Szymczak
Sławomir Sowa

Kto się schował za rogiem?

Sławomir Sowa

Szyderstwo, bezmyślne nadszarpnięcie dobrego wizerunku Łodzi - takie określenia padają po zamontowaniu wielkich rogów na głowach pomników Tadeusza Kościuszki i Leona Schillera.

Kto się schował za rogiem?

Kto w zakamarkach Urzędu Miasta Łodzi wpadł na pomysł, aby tak wypromować budżet obywatelski w Łodzi - nie wiadomo. Może to jakiś pojedynczy bohater, który nagle stracił odwagę, może efekt burzy mózgów. Jeśli to była burza, to dlaczego na jej skutki nie zareagowało centrum reagowania kryzysowego? Osobliwy apel do tego centrum wystosował były prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki: aby prezydent Hanna Zdanowska sama sobie taki róg zainstalowała. Sprawy zaszły więc daleko.

Nie będziemy dalej rozważać, kto i gdzie powinien sobie taki róg umieścić. Poprzestańmy na dedykacji dla anonimowych autorów z zawsze aktualnego wiersza Zbigniewa Herberta „Potęga smaku”:

„Tak więc estetyka może być pomocna w życiu
nie należy zaniedbywać nauki o pięknie”.

Sławomir Sowa

Jestem dziennikarzem w redakcji Dziennika Łódzkiego, zajmuję się m.in. problematyką wojskową, biznesem i polityką, ale lubię zanurkować w historię, zarówno tę lokalną, jak i powszechną, żeby poszukać punktów odniesienia i zdobyć dystans do tego, co dzieje się na bieżąco. Zainteresowania? Te zawodowe wyrastają z osobistych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.