Agata Markowicz

Książka o tym, jak królowa trzmiela ogrodowego szuka domu

Książka ukazała się w ramach serii „Pomóż mi przetrwać” Fot. HarperCollins Książka ukazała się w ramach serii „Pomóż mi przetrwać”
Agata Markowicz

Znana pisarka Ewa Nowak proponuje dzieciom i ich rodzicom wyprawę na kwietną łąkę. Będziecie zaskoczeni, ile się tam dzieje! Oto książka „Reginka szuka domu”.

Wiosenne słońce budzi Reginkę z zimowego snu. Jest królową trzmiela ogrodowego i musi jak najszybciej znaleźć pokarm i bezpieczne miejsce na gniazdo. Gdy wpada do kałuży, ratuje ją Staś. Gdzie Reginka założy dom? Jak dużej rodziny się doczeka? W czym jeszcze pomoże jej Staś? Odpowiedzi na wszystkie te pytania przyniesie lektura książki. A przy okazji można łyknąć solidną porcję wiedzy.

Trzmiel ogrodowy to średniej wielkości, wszędobylski gatunek trzmiela. Często można spotkać go w parkach i ogrodach, ale występuje w bardzo różnorodnych siedliskach, byle rosły tam kwiaty. Ze wszystkich występujących w Polsce trzmieli to właśnie ten ogrodowy ma najdłuższy języczek - dzięki temu jest w stanie pobierać nektar z głębokich kwiatów, do których nie mają dostępu inne gatunki trzmieli i pszczół.

W Polsce trzmiel ogrodowy jest gatunkiem prawnie chronionym (rozporządzenie ministra środowiska z dnia 16 grudnia 2016 w sprawie ochrony gatunkowej zwierząt).

Książka Ewy Nowak ,,Reginka szuka domu” dedykowana jest dzieciom przedszkolnym i zaczynającym naukę w szkole. Ukazała się nakładem wydawnictwa HarperCollins, w ramach serii edukacyjno-ekologicznej ,,Pomóż mi przetrwać”. Każda książka z tej serii zawiera - oprócz opowiadania - planszę edukacyjną oraz sprawdzian wiedzy zdobytej podczas lektury.

Agata Markowicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.