Anna Gronczewska

Ksiądz z Krakowa, który przez 19 lat był pasterzem łódzkiego Kościoła

Ksiądz biskup Józef Rozwadowski urodził się w Krakowie w 1909 roku Fot. Archiwum Kurii Ksiądz biskup Józef Rozwadowski urodził się w Krakowie w 1909 roku
Anna Gronczewska

Nowym metropolitą łódzkim został bp Grzegorz Ryś, z Krakowa. Był do tej pory biskupem pomocniczym tamtejszej archidiecezji. Nie jest on jednak pierwszym ordynariuszem pochodzącym z tego miasta. 49 lat temu został nim bp. Józef Rozwadowski, także urodzony w Krakowie.

Biskup Józef Rozwadowski przez 19 lat był pasterzem diecezji łódzkiej. Zapisał się bardzo dobrze w historii łódzkiego Kościoła. O swoim poprzedniku na tronie biskupim wspominał w pierwszym wywiadzie po uzyskaniu nominacji bp. Grzegorz Ryś. Mówił, że jest wiele nici łączących łódzki i krakowski Kościół. Między innymi święta Faustyna i kwestia Miłosierdzia.

Pozostało jeszcze 96% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Anna Gronczewska

Jestem łodzianką więc Kocham Łódź. Piszę o historii mojego miasta, historii regionu, sprawach społecznych, związanych z religią i Kościołem. Lubię wyjeżdżać w teren i rozmawiać z ludźmi. Interesuje się szeroko pojmowanym show biznesem, wywiady z gwiazdami, teksty o nich.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.