Ksiądz przychodzi do pubu. Ale nie na piwo, tylko z kolędą

Czytaj dalej
Fot. archiwum prywatne
Matylda Witkowska

Ksiądz przychodzi do pubu. Ale nie na piwo, tylko z kolędą

Matylda Witkowska

Łódzki ksiądz Michał Misiak przyszedł po kolędzie do pubów i restauracji w Off Piotrkowskiej Center. Święcił lokale i modlił się z pracownikami.

Pierwszą w historii kolędę w pubach i lokalach słynnej Off Piotrkowskiej przeprowadził kilka dni temu ks. Michał Misiak z Łodzi. Ci, którzy go zaprosili do wspólnej modlitwy, byli zadowoleni.

Ks. Michał w łódzkiej parafii Ojców Jezuitów pracuje jako diecezjalny streetworker. Jego zadaniem jest ewangelizować tych, którzy do kościoła nie zawsze chodzą. Tym razem na celownik wziął Off Piotrkowską.

Jakie lokale i sklepy odwiedził ksiądz Misiak? Czy księża z kolędą chodzą po firmach, sklepach i zakłądach pracy. Czytaj o pomysłach łódzkiego duszpasterza...

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Matylda Witkowska

Od kilkunastu lat jestem dziennikarką Dziennika Łódzkiego. W pracy zajmuję się tak ważnymi dziś sprawami zdrowia i medycyny oraz ochroną środowiska. Ale w mojej działce jest też rekreacja oraz duma i serce Łodzi czyli ulica Piotrkowska. Prywatnie jestem urodzonym mieszczuchem. Cieszy mnie moda na miasta zielone i dobre do życia, wolę jeździć rowerem niż autem. Fascynuje mnie to, co niezwykłe. Ktoś widział w Łodzi ufo? Chętnie tam podjadę.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.