Ks. Jarosław Cielecki, były kapłan archidiecezji łódzkiej, został suspendowany

Czytaj dalej
Fot. Dziennik Polski
Anna Gronczewska

Ks. Jarosław Cielecki, były kapłan archidiecezji łódzkiej, został suspendowany

Anna Gronczewska

Ks. Jarosław Cielecki został kapłanem Katolickiego Kościoła Narodowego w Polsce. Wcześniej był księdzem archidiecezji łódzkiej. Ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi. Był m.in. korespondentem „Polsatu” z Watykanu. Niedawno został suspendowany. Taką decyzję podjęto w Stolicy Apostolskiej.

Ks. Jarosław Cielecki pochodzi z Niegowici, a więc pierwszej parafii w której pracował Karol Wojtyła, późniejszy święty Jan Paweł II. Studia teologiczne skończył w Łodzi, w tutejszym Wyższy Seminarium Duchownym. W 1993 roku przyjął święcenia kapłańskie. Pracował w parafiach archidiecezji łódzkiej. Najpierw w Strykowie, a w latach 1995 – 1995 był wikariuszem w parafii św. Alberta Chmielewskiego na łódzkim Widzewie – Wschodzie. Stamtąd wyjechał na studia do Rzymu. Tam założył agencję informacyjną Vatican Service News. Został jej dyrektorem. Jako dziennikarz brał udział w pielgrzymkach Jana Pawła II i Benedykta XVI, wchodząc w skład Volo Papale. Jest autorem kilku książek i filmów dokumentalnych. Między innymi napisał książkę „Wikary z Niegowici. Ksiądz Karol Wojtyła” o pracy przyszłego papieża w pierwszej parafii. Potem ks. Jarosław Cielecki nakręcił film na podstawie własnego scenariusza „Wikary, ksiądz Wojtyła w Niegowici” o pierwszym roku kapłaństwa ks. Karola Wojtyły, o pracy i życiu w pierwszej parafii Niegowici. Natomiast znany publicysta katolicki Tomasz Terlikowski przeprowadził z ks. Jarosławem Cieleckim wywiad- rzekę, który ukazał się pod tytułem „Padre Jarek od św. Szarbela. O O cudach, nawróceniach i domach modlitwy św. Szarbela”.

Kim jest ksiądz  Jarosław Cielecki?

Co mu grozi?

Za co spotala go kara?

Pozostało jeszcze 51% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Anna Gronczewska

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Jacek W

Pan Bóg jest miłosierny dla tych co żałują za swoje grzechy. Kapłaństwo jest sakramentem tak jak małżeństwo. I wymaga odpowiedzialności jak każda miłość. Bo ona jest podstawą decyzji aby zostać kapłanem . Każdy kto decyduje się przyjąć świecenia diakonatu a potem święcenia kapłańskie jest świadomy tego co robi bo jest dorosły. Składa śluby tak jak śluby składa mąż i żona przed Panem Bogiem. Dlatego sprzeniewierzenie się ślubom jest grzechem. Ale nie my jesteśmy sędziami . My powinniśmy się modlić gorliwie za naszych kapłanów aby ich ochraniać przed zakusami Złego. Każdy kapłan wywodzi się z naszych rodzin. Bez wsparcia modlitwy ze strony wiernych jest słaby i bezbronny. Dlatego jeśli za 10 lub 20 lat chcemy mieć świętych kapłanów to módlmy się o święte powołania kapłańskie i o ochronę dla kapłanów.
Za byłego księdza Cieleckiego też musimy się modlić w Duchu Miłości Miłosiernej
Jacek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.