Krosno Odrzańskie/Gubin. Znamy plany nowej spółki, która zajmie się szpitalem

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik

Krosno Odrzańskie/Gubin. Znamy plany nowej spółki, która zajmie się szpitalem

Łukasz Koleśnik

Oficjalnie jeszcze nie został przejęty przez starostwo, ale wiadomo już kto go wkrótce będzie prowadził Krośnieńsko-Gubińskie Powiatowe Centrum Medyczne.

Chociaż szpital wciąż oficjalnie jest jeszcze w rękach krośnieńskiej spółki Grupa Nowy Szpital, to starostwo powiatowe wraz z samorządami opracowuje plan działania na przyszłość. Wiadomo już, że powstanie spółka samorządowa, w której skład ma wchodzić wspomniane starostwo oraz samorządy miast Gubin i Krosno Odrzańskie.

Burmistrz pierwszego z wymienionych, Bartłomiej Bartczak już zadeklarował, że będzie wspomagać spółkę, również finansowo.
Szpital będzie w dwóch miastach, ale ze względów finansowych oddziały nie będą się powielać. Wiadomo już też jaki będzie wstępny podział poszczególnych oddziałów. - W Gubinie ma działać oddział wewnętrzny, Zakład Opiekuńczo-Leczniczy, poradnie specjalistyczne. Świąteczna, weekendowa i nocna opieka medyczna itp. Z czasem planujemy dalszy rozwój placówki - informuje Bartczak.

Jak podaje starosta Mirosław Glaz, w Krośnie Odrz. pozostanie chirurgia,OIOM, pediatra, ginekologia oraz położnictwo. - W obu miastach mamy opiekę nocną i świąteczną - informuje starosta. Dodaje również, że spółka chce postawić na poradnie ginekologiczne, gdyż w Krośnie Odrzańskim rodzi się mało dzieci. - Od jakiegoś czasu mamy ogromną migrację pacjentek w ciąży do innych szpitali. Chcemy to zmienić - zaznacza Glaz.

A co z Krosnem Odrzańskim? Burmistrz Marek Cebula nie pojawił się na konferencji, ale wszystko wskazuje na to, że stolica powiatu również przyłączy się do spółki. Radni podjęli na komisjach decyzję o wyrażeniu woli wsparcia powiatu krośnieńskiego w realizacji zadań związanych z przywróceniem szpitala powiatowego. Są jednak bardzo ostrożni i oczekują dokładnych analiz finansowych, w oparciu o które ustalą wysokość pomocy przekazanej na ten cel z budżetu gminy. W środę, 21 grudnia, radni będą na ten temat dyskutować podczas obrad.

Czytaj więcej 20 grudnia w papierowym wydaniu "Gazety Lubuskiej" oraz w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Przeczytaj też: Rosyjska gra wojenna z muzyką Anny German robi wrażenie (wideo)

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.