Kronopol buduje nowoczesny magazyn do składowania paneli. Za 30 milionów zł!

Czytaj dalej
Fot. Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska
Lucyna Makowska

Kronopol buduje nowoczesny magazyn do składowania paneli. Za 30 milionów zł!

Lucyna Makowska

Jest to najważniejsza inwestycja zapoczątkowana przez spółkę w tym roku. Umożliwi przechowywanie około trzech mln mkw. gotowego produktu.

Jest to ilość równa ponad 20 tysiącom miejsc paletowych.

- Inwestycja powstanie w ramach Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a jej oddanie zaplanowane jest na III kwartał 2016 roku - wyjaśnia Paweł Sobczak z biura prasowego Kronopolu. - Jej budowa, poza korzyściami zmaksymalizowania dostępnej przestrzeni i przechowywania większej liczby paneli podłogowych, niesie za sobą wiele innych zalet. To pełna automatyzacja pracy za pomocą komputera sterującego, przyspieszenie załadunku i rozładunku samochodów i magazynu, wyeliminowanie poszukiwania towaru oraz jego uszkodzeń, powodowanych przez wózki widłowe pracujące na tradycyjnym magazynie.

Zastosowanie rozwiązań bazujących na energii elektrycznej pozwoli na eliminację ruchu wózków widłowych, co znacząco zmniejszy emisję spalin.

Magazyn będzie składał się z dwóch części: wysokiej - magazynowej oraz niskiej- załadunkowo-rozładunkowej. Część wysoka będzie odpowiadać 10-piętrowemu budynkowi. W chwili obecnej realizowane są prace ziemne, które potrwają do końca roku.

- Budowa automatycznego magazynu ma dla nas bardzo duże znaczenie. Dziś dobra logistyka jest gwarantem sprawnego serwisu i uzyskania przewagi rynkowej. Nowa inwestycja pozwoli nam na usprawnienie procesu logistycznego - powiedział Piotr Kaczmarek, członek zarządu, dyrektor ds. logistyki.

Wykonawcą inwestycji jest firma Mecalux z Gliwic. Koszt budowy magazynu wraz z towarzyszącą infrastrukturą wyniesie około 30 milionów złotych.

Lucyna Makowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.