Daniel Sibiak

Koronawirus. Pajęczno i Łowicz opuszczają czerwoną strefę. Łódzkie wolne od specjalnych obostrzeń ZDJĘCIA

Koronawirus. Pajęczno i Łowicz opuszczają czerwoną strefę. Łódzkie wolne od specjalnych obostrzeń ZDJĘCIA Fot. Zbigniew Rybczyński
Daniel Sibiak

Od soboty powiaty pajęczański i łowicki nie będą już w czerwonej strefie najbardziej zagrożonych powiatów. Ministerstwo Zdrowia opublikowało właśnie aktualną listę powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami. W minioną sobotę czerwoną strefę opuścił też powiat wieluński. A to oznacza, że w naszym województwie dodatkowymi obostrzeniami nie jest już obwarowany żaden z powiatów.

Które powiaty w Łódzkiem były objęte dodatkowymi obostrzeniami

Przez blisko miesiąc jedyną czerwoną strefą w woj. łódzkim był powiat wieluński. Daleko idące restrykcje wprowadzono tutaj 8 sierpnia , właściwie z dnia na dzień, co wzbudziło obiekcje także władz samorządowych. W powiatach łowickim i pajęczańskim, które 27 sierpnia podzieliły los pow. wieluńskiego, mieli o tyle łatwiej, że najpierw funkcjonowały tutaj strefy żółte. Sytuację udało się szybko opanować i dzisiaj na liście powiatów zagrożonych dodatkowymi obostrzeniami nie ma ani jednego z nich

Ognisko koronawirusa w Wieltonie. Sytuacja jest już opanowana

W powiecie wieluńskim czerwona strefa związana była głównie z ogniskiem koronawirusa w Wieltonie. Pod koniec lipca w wieluńskim zakładzie potentata w produkcji naczep i przyczep, firmy Wielton zdiagnozowano ognisko koronawirusa. Mimo dużej ilości potwierdzonych w tym czasie zachorowań na COVID-19 spółka poradziła sobie z problemem i zachowała nawet ciągłość produkcji. Obecnie zakażonych koronawirusem jest niespełna pół procent pracowników wieluńskiego zakładu.

Koronawirus w Łódzkiem. W Zgierzu zmarły kolejne dwie osoby

Do 243 osób wzrosła liczba mieszkańców województwa łódzkiego, którzy byli zarażeni koronawirusem. W czwartek resort zdrowia poinformował o śmierci dwóch mieszkańców województwa.W ciągu ostatniej doby laboratoria z naszego województwa wykonały 1168 testów, a chorobę wykryto u 13 osób.

- Dotyczy to sześciu młodych kobiet, trzech kobiet w średnim wieku i jednej w starszym, a także dwóch młodych mężczyzn i mężczyzny w średnim wieku - wylicza Dagmara Zalewska, rzecznik wojewody łódzkiego. - Są to osoby w wieku od 24 do 82 lat.

Pozostało jeszcze 0% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Daniel Sibiak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.