Kontrola w białostockiej komendzie policji. RPO: W policji potrzebne są porządki

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Izabela Krzewska

Kontrola w białostockiej komendzie policji. RPO: W policji potrzebne są porządki

Izabela Krzewska

Rzecznik Praw Obywatelskich ma zastrzeżenia do komendy miejskiej. - One nie mają potwierdzenia w rzeczywistości - odpowiada KWP

Wątpliwości dotyczą głównie dwóch spraw. Pierwsza to 10-godzinne, niezgodne z przepisami służb policjantów z wydziału patrolowo-interwencyjnego dyżury, które - w ocenie RPO - powodują nadmierne przemęczenie funkcjonariuszy. Druga: złe warunki w Pomieszczeniach dla Osób Zatrzymanych (PdOZ), czyli policyjnym areszcie. Chodzi o brudną pościel oraz poduszki i materace, które mogą być przesiąknięte wydzielinami biologicznymi.

W dalszej części artykułu przeczytasz m.in.:

 • Wszystkie zastrzeżenia RPO do policji w Białymstoku
 • Co na to zastrzeżenia policja?

 

Pozostało jeszcze 90% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Izabela Krzewska

Socjolog z wykształcenia. Z zawodu - dziennikarz. W Gazecie Współczesnej pracuję od 2009 roku, a w niedługim czasie dołączyłam również do zespołu Kuriera Porannego. Od początku na łamach naszych dzienników i na portalach internetowych www.wspolczesna.pl i www.poranny.pl zajmuję się głównie tematyką prawną. Relacjonowanie ważnych procesów, sprawy kryminalne, wypadki, pożary, raporty  o przestępczości, historie z życia wzięte... To obszar dziennikarstwa, który - mam nadzieję - dostarcza moim Czytelnikom nie tylko wielu emocji, ale także wiedzy o zmieniających się przepisach prawnych i zagrożeniach dla ich bezpieczeństwa. Staram się, aby każdy materiał był rzetelny, zrozumiały, ale też sprawnie napisany. Bo nawet najbardziej niezwykła ludzka opowieść "blednie" pod nieciekawym piórem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.