Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Komornicy nękają za cudze długi mieszkankę podkrakowskiej wioski. Kobieta ma tego dość

Czytaj dalej
Fot. Joanna Urbaniec / Polska Press
Paulina Piotrowska

Komornicy nękają za cudze długi mieszkankę podkrakowskiej wioski. Kobieta ma tego dość

Paulina Piotrowska

Przez błąd w dokumentach Adrianna Lechowicz od ponad roku musi chodzić po sądach. Najpierw dostawała wezwania do zapłaty, później komornik bezpodstawnie zajął pieniądze na jej koncie bankowym.

Adrianna Lechowicz zalogowała się na swoje konto bankowe, by zapłacić rachunki. Okazało się, że brakuje ponad 1200 zł. Dodatkowo pojawiło się zajęcie egzekucyjne na ponad 18 tys. zł. - Kolana się pode mną ugięły - mówi. Pieniądze zajął komornik. Tego samego dnia, 16 stycznia br., razem z mężem, Piotrem Malikiem, pojechała do komornika, by wyjaśnić sytuację. Była to kolejna pomyłka wymiaru sprawiedliwości.

Błąd w imieniu

7 lipca 2016 roku pani Adrianna dostała nakaz zapłaty z Wydziału Gospodarczego Sądu Kraków - Śródmieście. Chodziło o kilkadziesiąt tys. zł. Z treści dokumentów wynikało, że pozwaną jest „Adriana Lechowicz”. W innych też używano takiego imienia pisanego przez jedno „n”. Do wniosku załączono wydruki z CEIDG (Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej), gdzie był NIP i REGON rzeczywistej dłużniczki. Dane między pozwaną a Adrianną zgadzały się tylko w nazwisku. Kobieta nigdy nie słyszała o osobach, które widniały w dokumentach. Napisała do sądu, że nastąpiła pomyłka, ale po kilku dniach znów dostała wezwanie do zapłaty.

W dalszej części tekstu:

 • tłumaczenia sądu
 • sprawa była "załatwiona" ale... problem powrócił
 • na czym polegał błąd wymiaru sprawiedliwości?

 

Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Paulina Piotrowska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dzienniklodzki.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.