Koalicja w sejmiku kujawsko-pomorskiego bez zmian

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Olkowski
Tomasz Wersocki

Koalicja w sejmiku kujawsko-pomorskiego bez zmian

Tomasz Wersocki

Koalicja Obywatelska zebrała najwięcej głosów do sejmiku kujawsko-pomorskiego, a Piotr Całbecki uzyskał najlepszy do tej pory wynik wyborczy.

- To zaufanie, które mi mieszkańcy okazali, jest tak duże, że czuję ogromną presję i wręcz chwilowy paraliż - mówił podczas wczorajszej konferencji Piotr Całbecki, marszałek województwa.

Podobnie jak w poprzednich wyborach marszałek sejmiku kandydował w okręgu toruńsko-chełmińskim. Jednak tym razem Piotr Całbecki osiągnął imponującą liczbę 68 542 tys. głosów poparcia. Przypomnijmy, że podczas wyborów samorządowych w 2014 r. marszałek również zdeklasował innych kandydatów uzyskując - 43,8 tys. głosów.

Kto jeszcze w sejmiku?

Według nieoficjalnych informacji podanych przez Polską Agencję Prasową w nowej radzie sejmiku kujawsko-pomorskiego znajdą się dobrze już znani politycy.

Z list Koalicji Obywatelskiej do sejmiku mają wejść Leszek Pluciński, Anna Lubańska oraz Jacek Gajewski. Natomiast Prawo i Sprawiedliwość w okręgu toruńsko-chełmińskim może liczyć na jeden mandat - Przemysława Przybylskiego.

Prawdopodobnie z sąsiedniej Bydgoszczy do sejmiku trafi jego dotychczasowy wicemarszałek - Zbigniew Ostrowski. Z list KO wejdą także - Roman Jasiakiewicz i Łukasz Krupa. Mówi się o tym, że w Grudziądzu KO wywalczy prawdopodobnie dwa mandaty, a jeden z nich zdobędzie wieloletni prezydent miasta Robert Malinowski. Z kolei z PSL pewni mandatów mogą być Ryszard Bober i Agnieszka Kłopotek.

Pozostało jeszcze 52% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Wersocki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.