Maria Olecha-Lisiecka

Kino i 130 sklepów. Ikea w Zabrzu będzie w 2019 roku

Zabrzańska Ikea będzie jedynym takim obiektem w Polsce. Powstaje na działce o powierzchni 25 ha Fot. Mat. Pras. Ikea Zabrzańska Ikea będzie jedynym takim obiektem w Polsce. Powstaje na działce o powierzchni 25 ha
Maria Olecha-Lisiecka

W czwartym kwartale 2019 roku ma być gotowe centrum handlowe Ikea w Zabrzu. A jeszcze w tym roku, w grudniu, ma zostać ogłoszony przetarg na wykonawcę przebudowy układu drogowego wokół obiektu. Inwestorem jest spółka Ikea Centres.

Anna Hadrych, rzeczniczka inwestycji, podkreśla, że pierwsze prace w rejonie Drogowej Trasy Średnicowej oraz ulic Lompy i Skargi w dzielnicy Zaborze w Zabrzu, już się rozpoczęły. To tam, na działce o powierzchni 25 ha, ma powstać Ikea wraz z centrum handlowym i terenem rekreacyjnym.

Na początek drogi i ronda

- Obecnie przygotowywany jest przetarg na wykonawcę przebudowy układu drogowego. Inwestor szykuje nowe rozwiązania infrastrukturalne ułatwiające komunikację w rejonie inwestycji, w tym ronda, nowe drogi dojazdowe i ścieżki rowerowe - mówi Anna Hadrych.

I tak pierwsze rondo będzie nowym węzłem DTŚ z ul. Wolności (pierwszy zjazd z DTŚ w Zabrzu jadąc od strony Katowic); drugie i trzecie ułatwią wjazd i zjazd ze średnicówki na Zaborzu i skierują bezpośrednio w stronę centrum handlowego Ikea, łącząc jednocześnie nowe drogi, które wybuduje inwestor z DTŚ-ką; czwarte rondo połączy nowy układ drogowy z ul. Lompy; piąte ma ułatwić sprawne poruszanie się po nowych drogach w rejonie Ikea; a szóste będzie bezpośrednio przy centrum handlowym i prowadzić ma na parking dla 2,5 tys. samochodów.

Trwają też prace projektowe związane z rewitalizacją poprzemysłowego terenu

W dalszej części:

 • Co zaplanowano na terenie rekreacyjnym wokół centrum Ikea
 • Jakie dodatkowe przestrzenie i atrakcje się tu znajdą
 • Najemcy nowego centrum handlowego
Pozostało jeszcze 54% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Maria Olecha-Lisiecka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.